Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Niceboy MK10 Combo. Kancelářský a cenově dostupný set

Napsal

dne

Kdo by chtěl mít na na stole kabely? V dnešní době je standardem bezdrát a to nejen u kancelářského příslušenství. Obzvlášť pokud využíváte přenosný počítač, pak je nejvíce komfortním řešením bezdrátový set klávesnice s myší. Pracovat na miniaturním touchpadu a integrované klávesnici totiž není pro každého. V případě, že hledáte efektivní a cenově dostupné řešení, pak vás svým zpracováním a funkcemi překvapí základní set multimediální klávesnice Niceboy K10 a kompaktní myši Niceboy M10, který dorazil do redakce k otestování. Stojí vůbec za recenzi? Po přečtení následujících řádků, které jsme pro vás sepsali, zřejmě dojdete k rozhodnutí, že se bude tento kousek skvěle vyjímat i na vašem pracovním stole.

Abychom to nepřeháněli, na první pohled se jedná o běžný set s čistým designem a nízkoprofilovými klávesy. Na druhý pohled se stále jedná o běžné příslušenství, které není nijak převratné, ale zákazníky láká na nízkou pořizovací cenu a za nás se rozhodně investovat do produktů od Niceboy vyplatí. V minulosti jsme totiž vyzkoušeli desítky produktů od tohoto dodavatele a doposud nám skvěle a bez problémů fungují. Zanechme zkušeností a pojďme se v krátkosti podívat na tento nejnovější přírůstek. Všechny testy najdete pod tímto odkazem.

V případě, že si kancelářský set klávesnice s myší objednáte, dorazí vám v bílomodré krabici, na které objevíte ty nejdůležitější informace a technické parametry. V balení pak kromě vstupních zařízení objevíte uživatelský manuál a Bluetooth adaptér do USB konektoru.

Co se týká technických specifikací, svými rozměry (432 x 143 x 23,89 mm) včetně numerického bloku nezabere příliš místa na pracovní desce, přičemž komunikace probíhá na frekvenci 2,4 GHz přes USB Dongle. Celkem se na ní rozkládá 121 fyzických kláves, včetně těch multimediálních, které aktivujete kombinací stisku FN. Myš s ergonomickým tvarem má rozměry 103 x 71 x 43 mm a má měnitelné DPI módy 800/1200/1600. Je důležité poznamenat, že tento set není možné využívat pod systémem macOS, ale pouze na Windows, takže jablíčkáře příliš nepotěšíme. Vzhledem k pořizovací ceně zapomeňte na dobíjecí akumulátory. Klávesnicový set pohání dvojice AAA baterií, které nejsou součástí balení.

Po stránce designu asi není příliš o čem psát. Výrobce totiž vsadil na běžný materiál z umělé hmoty, který kombinuje černě matná povrchová úprava. Výhodu to jednoznačně má – klávesnicový set je více univerzální a bude se tak hodit do každé kanceláře. U klávesnice nás příjemně překvapil opravdu velmi tichý stisk. Přidanou hodnotou jsou pak funkční klávesy, jako spuštění nadcházející/předchozí skladby, ovládání hlasitosti, nebo spuštění kalkulačky. V horní části jsou taktéž na LED diody indikující správné připojení, Casp Lock a indikátor vybíjejících se baterií. Spodní část klávesnicového bloku obsahuje dvojici odklopitelných nožiček, které dovolí na klávesnici psát ještě lépe (větší náklon).

Taktéž je tu otvor pro vložení AAA baterií. Během párování jsme nezaznamenali žádnou překážku a zde platí pravidlo, že Plug and Play není jen anglické slovíčko na parádu. Co může v prvních hodinách od používání zmást je prostor mezi klávesnicí ESC a funkčním blokem. Často jsem se přehmátl a stisknul buď spuštění přehrávače, nebo klikal vedle. Na to si ale člověk časem zvykne.

K myši snad nemáme jedinou výtku. Příjemná ergonomická konstrukce, matně černá barva, prostě k bezdrátové klávesnici K10 skvěle pasuje. Přední strana kromě loga Niceboy nabízí dvě tlačítka a posuvné tlačítko. Je zde taktéž přepínač citlivosti myši, což je velmi praktické a pohodlné. Levá strana pak disponuje výřezem pro palec s protiskluzovým vzorem a dvojici fyzických tlačítek. Napájení opět probíhá přes tužkovky, takže si připravte dvojici AA baterií. I po několika hodinové práci zápěstí nebolí a my vesele myšku používáme dál. Levnější myš (pořizovací cena děleno dvěma) jen těžko budete shánět. Více informací najdete pod tímto odkazem.

Proč jsme se rozhodli o tomto setu napsat? Protože je to skvělé řešení pro všechny, kteří hledají pohodlnou, bezdrátovou a především cenově dostupnou myš s klávesnicí, která nabízí určitou kvalitu. Niceboy je špičkou na trhu a další produkt z portfolia tomu opět jen nahrává. Jestliže tedy hledáte tutovku za dobré peníze, pak koupí neuděláte chybný krok. Celý set lze pořídit na stránkách partnera za výhodných 699 korun s dopravou zdarma.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články