Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: CubeNest Magnetická bezdrátová powerbanka pro váš iPhone

Napsal

dne

Když společnost Apple představila podporu technologie MagSafe u svých vlajkových modelů iPhone, nikdo netušil, jak moc se rozšíří jeho využití. Dnes se setkáváme s nejrůznějšími produkty a příslušenstvím, které ukazují, že tento krok byl rozhodně správnou volbou a oblibu zažívá po celém světě. Pokud se budeme soustředit na to, že primárně slouží k pohodlnému dobíjení, pak vás bude zaručeně zajímat, jak z něho vytěžit maximum. Každý z vás zřejmě používal, nebo i nadále používá externí zdroj tzv. „powerbank“ pro dostatek energie třeba na cestách. Brněnská firma CubeNest přišla se zajímavým a cenově dostupným doplňkem, který spojuje powerbanku a magnetické řešení MagSafe v jeden funkční produkt. Tohle vypadá opravdu zajímavě! Dokáže naplnit i vaše očekávání?

Hovoříme konkrétně o produktu CubeNest S1B0, který stačí připnout na záda iPhonu (nutná podpora MagSafe) a můžete pohodlně nabíjet. Kromě toho, že nabízí líbivý design, řadu různých barev a kvalitní zpracování, disponuje slušnou výbavou, která vás příjemně překvapí. Vzhledem k tomu, že je kompatibilní se standardem Qi, lze bez starostí dobíjet i jiné telefony, než iPhone, ale také si poradí třeba se sluchátky AirPods. Co najdeme uvnitř balení a jaké jsou naše pocity z testování? Stojí tento kousek za pořízení?

Obsah balení a první pohled

Pokud si tento kousek objednáte, dorazí vám ve standardní kartonové krabičce, ze které lze vyčíst klíčové vlastnosti a technické parametry, nebo třeba kompatibilitu s jednotlivými produkty. Po rozbalení máte k dispozici samotný Cubenest S1B0 ve vybraném barevném provedení, nechybí také dobíjecí kabel USB-C / USB-A a uživatelský manuál v angličtině. Pokud chcete dobíjet powerbanku rychleji, doporučujeme přikoupit síťový adaptér do zásuvky, ten není součástí balení. Pokud srovnáme tento kousek s Apple MagSafe powerbankou, je díky svým rozměrům o něco větší, nicméně díky tomu bylo možné osadit krabičku větším akumulátorem (5000 mAh). Navíc je o mnohem levnější, což je velmi příjemná zpráva.

Pokud se budeme soustředit na design a kvalitu zpracování, jedná se o kus poctivého hliníku. Vnější plášť tvoří hliníkový materiál v šedém odstínu, doplněný několika drážkami, přičemž vnitřní část je měkčená (soft-touch úprava), která nepoškrábe telefon. Na spodní straně objevíme USB-C konektor, který slouží k napájení a nechybí také fyzické tlačítko k aktivaci powerbanky. O aktuálním dobití informuje čtveřice LED diod, přičemž každá z nich představuje 25% kapacity. Poslední pak signalizuje, že je powerbanka v provozu. Vybrat si můžete prozatím pouze z jedné barvy, konkrétně se jedná o univerzální šedou, která se hodí ke každému iPhonu. Již brzy uvede CubeNest na trh stříbrnou, zlatou, růžovou a horsky modrou variantu. Musíme uznat, že i přestože S1B0 opticky zdvojnásobí šířku telefonu, její rozměry při používání nijak nevadí a snadno si zvyknete. Powerbanka drží na zádech doslova jako přibitá.

Dlouhá výdrž. Jeden z benefitů.

Proč bychom dali přednost modelu CubeNest S1B0 před powerbankou MagSafe od Applu? Rozhodně větší kapacita baterie. Na rozdíl od originálního řešení můžete jakýkoliv iPhone při plné kapacitě nabít minimálně jednou. V případě testování redakčního iPhonu 13 Pro nabila zařízení z úplně vybitého stavu téměř dvakrát. Takový scénář ale v praxi nebývá běžný, většinou saháte po nabíječce, když máte na displeji 20%. Úplně vybitou powerbanku nabijete s 20W adaptérem za necelé dvě hodiny, přičemž testovaný kousek disponuje několikanásobnou ochranou proti přepětí, zkratu, přehřátí a nadproudu. Nabíjení skrze MagSafe / Qi nabízí výkon až 15 W. Dobíjet lze ale i tradičně kabelem přes USB-C, a to až výkonem 18 W.

Pokud tedy vlastníte iPhone s podporou MagSafe a hledáte elegantní řešení, jak dobíjet baterii třeba na cestách, nebo při běžném používání, pak je CubeNest S1B0 naprosto ideální volba. Hlavním důvodem, proč byste měli zbystřit je její pořizovací cena. Tento kousek pořídíte přímo na oficiálních stránkách již za 899 Kč, což je téměř o dva tisíce korun méně, než byste zaplatili u Applu. Pochlubit se může kvalitním zpracováním, jednoduchým designem a extra silným magnetem, který zamezí nečekanému sejmutí z telefonu. Jsme přesvědčeni, že mile překvapí i vás.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články