Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Kdy je nejlepší čas pořídit si nový iPhone? Poradíme vám!

Napsal

dne

Kdy je nejlepší čas koupit si nový iPhone? Bude letošní model stát za to? Kdy poklesne cena za iPhone X a má cenu vůbec prodávat současný telefon? To jsou otázky, které vám možná v poslední době proudí hlavou. Pokud si v nejbližší době plánujete pořídit nové zařízení, pak je správný čas pročíst si článek, který jsme pro vás na mnohé dotazy připravily. Společně si odpovíme na všechny vaše otázky, včetně toho, kdy Apple pravděpodobně sníží ceny starších iPhonů. Čtěte dál…

Jak dlouho je to od posledního představení iPhone?

Společnost Apple představila na konferenci, která proběhla 12. září 2018 celkem tři nové modely. Konkrétně se jedná o iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR, které je možné zakoupit na oficiálních stránkách. Trojice dorazila jeden rok od uvedení modelů iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Se spuštěním nových telefonů přišel pokles cen u starších modelů (iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 a iPhone 8 Plus), přičemž prodej iPhone X je nyní zcela zastaven, stejně jako u iPhone SE. O představení jsme vás informovali zde.

Související obrázek

Jak časté jsou aktualizace iPhonů?

Apple obvykle vydává nové modely iPhonů po roce. Tradicí Applu se stalo pořádat mediální akce v září, na které jsou představeny nové modely, které jdou o několik týdnů později do prodeje. Výjimkou byl březen 2016, kdy nečekaně Apple představil iPhone SE. Nicméně o tři roky později jsme se žádného nástupce nedočkali.

Kdy bude Apple aktualizovat iPhone?

Je nejvíce pravděpodobné, že Apple vydá další iPhone do září 2019.

Kdy je nejlepší čas koupit iPhone?

Nejlepší čas na nákup nového iPhonu není nutně ihned po jeho vydání, pokud tedy zoufale nepotřebujete mít nejnovější hardware. Vyplatí se počkat měsíc, nebo dva na dostatečné zásoby, aby dohnaly celosvětovou poptávku. Stejně tak ušetříte, pokud telefon koupíte z druhé ruky od někoho, kdo s ním není spokojený a používal ho krátkodobě.

Výsledek obrázku pro iphones

Co když chci koupit starší iPhone?

Není pravidlem, že při představení nového modelu klesá částka pouze u předchozí generace. Mnohdy se stalo, že Apple zlevnil i starší varianty. Stejně tak se prodejci zbavují skladových zásob a vy máte jedinečnou příležitost ušetřit. Pokud ale nechcete čekat, můžete navštívit některého z partnerů, kteří se prodejem zánovních či použitých modelů zabývají. Na telefony dávají záruku a jsou v dobrém stavu. Pokud tedy nechcete utrácet a potřebujete nový telefon, pak se rozhodně jedná o ideální řešení.

Počkejte na listopadové slevy

Další tip: Pořiďte si iPhone se slevou. Na černý pátek totiž obvykle prodejci nabízí své zboží levněji. Apple sám slevy nedává, nicméně nabídne další dárkovou kartu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články