Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak změnit ikony aplikací na iOS 14?

Napsal

dne

Kromě zvýšené stability a nových funkcí přináší operační systém iOS 14 majitelům možnost úpravy domovské obrazovky. Jedná se zejména o možnost přizpůsobení rozložení aplikací, případně spouštění prostřednictvím tzv. knihovny. V případě, že vás vkládání ikonek v tomto stylu neoslovilo, ale chcete si veškerou grafiku přizpůsobit podle svých představ, pak máte možnost. I přestože se ve výchozím nastavení ikonky nedají měnit, můžete k tomu použít nástroj Zkratky Siri, který je předinstalovaný v každém zařízení. Jak si snadno změnit ikony aplikací na iOS 14?

V první řadě je třeba stáhnout si do zařízení obrázky, které budou následně použity jako ikonky aplikací, stačí je uložit do fotogalerie ve vašem telefonu. Velké množství grafiky najdete třeba na Googlu, stačí zadat frázi App Icons, iPhone Icons, iOS 14 icons a podobně, přičemž se objeví dostupné materiály, které snadno stáhnete do iPhonu. Nyní nastává ten nejdůležitější proces a to práce s aplikací Zkratky.

40 Custom App Icons For iOS 14 Home Screen - 365 Web Resources

Spusťte aplikaci Zkratky na vašem iPhonu a klikněte na symbol + v pravém horním rohu. Následně se zobrazí tři tečky na které klikněte a pojmenujte si svou zkratku, tedy třeba Instagram, Facebook, nebo podle toho, kterou aplikaci má vytvořená zkratka spustit. Poté klepněte na Přidat na plochu – otevře se vám náhled zkratky. Nyní stačí dlouze podržet ikonku a nahradit ji vybraným obrázkem z galerie vašeho telefonu. Dalším krokem je klepnutí na název napravo od ikony, které přidělíte název – ten se bude mimochodem zobrazovat na ploše. Klepnutím na Přidat v pravém horním rohu přidáte ikonku na plochu.

Nyní je třeba na další stránce v pravém horním rohu kliknout na tlačítko Hotovo, následně klepnete na Přidat akci a v menu zvolíte Skripty, nastavíte si tedy, co má zkratka provést. Stačí tedy jen kliknout na položku Spustit aplikaci a v seznamu vyberte, co se má stát. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Hotovo v pravém horním rohu. Je třeba zdůraznit, že původní aplikace na ploše zůstane, tu si můžete vložit třeba do knihovny aplikací (dlouhý stisk na ikonku – odstranit aplikaci – přidat do knihovny aplikací)

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články