Sledujte nás na sociálních sítích

Aplikace/hry

3 finanční aplikace aneb jak ušetřit

Napsal

dne

Zdá se vám, že se každý měsíc peníze vypaří a vy nevíte za co a kam? Neumíte šetřit a ani nevíte, jak na to? V našem článku jsme pro vás sepsali praktické tipy, triky a 3 aplikace, které vám udělají pořádek ve financích.

Jak ušetřit?

Jediná možnost, jak ušetřit, je přemýšlet nad svými výdaji a příjmy. Pokud člověk utrácí a neví ani za co, kdy a proč, na konci měsíce zjistí, že mu už nic nezbývá. A takhle se to děje každý měsíc. A to je chyba. Pokud víte, že si ušetřit můžete, zamyslete se nad tím, jak s penězi nakládáte. Na začátku si sepište veškeré příjmy a přibližné výdaje. Mezi nejčastější výdaje patří: jídlo, hygiena, čistící a prací prostředky, nájem/hypotéka, internet, energie + voda. Rodiny mohou ještě přidat další výdaje. Poté od příjmů odečtěte výdaje. Díky tomu vidíte, kolik peněz by vám teoreticky mělo zbýt a ušetřit.

Co stojí největší peníze?

Pokud se vám zdá, že jsou vaše výdaje opravdu vysoké, zkuste popřemýšlet, jak ušetřit. Kde se dá ušetřit nejvíc?

1. Jídlo

Spousta lidí a rodin nakupuje věci, které nejsou potřeba. Navíc v množství, které se ani nedá spotřebovat. Vyhazujete výrobky, protože jim prošla trvanlivost? Uvařené jídlo se nestíhá sníst a končí v odpadkovém koši? Nakupujte střídmě. Dělejte spíše týdenní nákupy než každodenní, u kterých se těžko orientuje. Kupujte méně kvalitních potravin než hromadu nekvalitních.

2. Zbytečné výdaje

Každý den si na rohu ulice kupujete kávu a obden objednáváte donášku jídla? Možná se budete divit, na kolik vás to měsíčně přijde. Možná by se vyplatilo investovat do kávovaru nebo vařit jídla do krabiček. Věřte, že omezení těchto zbytečných výdajů pocítíte během pár dnů.

3. Oblečení

Baví vás oblečení? Rádi si děláte radost? Zkuste se zamyslet, kolik oblečení doopravdy nosíte. Možná by se vyplatilo výdaje za oblečení omezit. Kvalitní značkové oblečení se dá kupovat skrz fashion aplikace. Můžete si nechat poslat upozornění, ceny jsou příjemně nízké a máte ve všem přehled. Ale i tak se snažte za oblečení utrácet co nejméně. Radost z nového oblečení poměrně rychle vyprší a vy budete chtít opět nakupovat. Je to jako nekonečný kolotoč.

Proč používat aplikace na správu financí

Finanční rozpočet lze tvořit jednoduše na papír. Sepíšete si, kam vaše peníze každý měsíc putují a kam chcete, aby putovaly. Kolik jste ochotni měsíčně dát za jídlo, oblečení, kosmetiku a hygienu? Sepište si to a držte se toho. V tuto chvílí přichází finanční aplikace, kde si můžete tvořit rozpočty, plány, štítky a upozornění (např. že jste utratili víc, než jste si zadali).

Aplikace se jednoduše propojí s bankovním účtem, takže se veškeré pohyby na něm do appky zapíší. Postupně se tvoří koláčové grafy, kde si jednoduše ověříte, že utrácíte tolik, kolik jste plánovali. Ve většině případů jsou aplikace jsou intuitivní a naučíte se je používat během pár minut. Jaké aplikace doporučujeme?

Spendee

Aplikace, kterou se chlubí český rybníček, se jmenuje Spendee. Má krásnou grafiku, jednoduše se ovládá a pochopí ji opravdu každý. V neplacené verzi máte k dispozici pouhý základ – přehledy, zabezpečená data a možnost importu. Pokud si připlatíte, získáte propojení s bankovním účtem, automatické kategorie, tvorbu peněženek (bankovní účet, fyzické peníze, které nosíte u sebe, spořící účet, …) a měsíčních rozpočtů a možnost sdílení (např. s partnerem). Aplikace je vhodná pro Android a iOS uživatele a můžete si ji nainstalovat i na iPad. Velkou výhodou Spendee je existence webových stránek. Čeština je k dispozici.

Wallet

Jedna z celosvětově nejpopulárnějších (a přitom českých) finančních aplikací je Wallet. Mimo jiné nabízí možnost si vyfotit účtenku a zadat záruční dobu, na kterou vás Wallet upozorní. Samozřejmostí jsou přehledy, grafy a měsíční rozpočty. Aplikace je opravdu hodně podařená, takže se nemusíte bát ji používat. Samozřejmostí je český jazyk a přehledná aplikace. Aplikace je vhodná pro Android a iOS uživatele a můžete si ji nainstalovat i na iPad. Čeština je k dispozici.

My Budget Book

My Budget Book není na pohled tak krásná jako ostatní aplikace, ale za to je levná (25 Kč pro iOS) a velmi přehledná. Dovolí vám zapsat výdaje, příjmy, tvořit kategorie a samozřejmostí jsou i statistiky, které vám prozradí, jak si vedete. Nesmíme ani zapomenout na tvoření měsíčních rozpočtů, importy/exporty a sdílení s ostatními (jednotlivci i skupinami). Aplikace je vhodná pro Android a iOS uživatele a můžete si ji nainstalovat i na iPad. Čeština není k dispozici.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články