Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak přenést WhatsApp zprávy z Androidu na iPhone?

Napsal

dne

Pokud uvažujete o přechodu z Androidu na iPhone, pravděpodobně vás zajímá přenos co největšího množství informací ze starého telefonu. Apple navrhuje pro tyto účely použít aplikaci Transfer to iOS, ale její možnosti jsou omezené: můžete přenášet pouze kontakty, historii SMS, fotografie a videa, záložky prohlížeče, poštovní účty a kalendáře. Pokud jde o přenos WhatsApp, všechny takové aplikace jsou zde bezmocné. Vývojáři proto vydali speciální nástroje pro přenos dat z Androidu do iOS, včetně chatů WhatsApp – a první takovou aplikací byl AppTrans.

Jak převést WhatsApp zálohu?

Chcete-li přenést chaty WhatsApp z Androidu na iPhone, stáhněte si aplikaci AppTrans a vyberte nabídku „Přenos aplikace“. Připojte svůj telefon Android tak, že jej uvedete do režimu ladění USB (aplikace poskytuje praktické podrobné pokyny), a iPhone odemknutím pomocí hesla pro připojení k počítači. Pak je vše už velmi jednoduché. Telefon, ze kterého jsou zprávy přenášeny (v našem případě Android), by měl být nalevo a druhé zařízení napravo. Pokud ne, přepněte je stisknutím tlačítka „Přepnout“. Poté musíte kliknout na „Přenést nyní“ a poté vybrat WhatsApp.

Poté (na novém telefonu) musíte zálohovat chaty WhatsApp. Následně aplikace automaticky nainstaluje další verzi aplikace WhatsApp, bude jí muset být poskytnut přístup k úložišti pro obnovu dat. Jakmile bude obnovena kopie chatů ve vlastní verzi WhatsApp, začne AppTrans přenášet skutečnou WhatsApp z jednoho telefonu do druhého.

Ve výsledku budou všechny chaty WhatsApp spolu s přílohami, fotografiemi a videi v novém zařízení (iPhone). Vlastní verzi lze odebrat, je potřeba pouze pro proces obnovy. Co je pohodlné, po přenosu chatů, pokud již v telefonu byla korespondence WhatsApp, nebude odstraněna – aplikace ji zkombinuje s chaty ze starého smartphonu.

Vzhledem k tomu, že WhatsApp stále nenabízí oficiální způsob přenosu chatů z jedné platformy na druhou, je to jediný způsob, jak konverzaci zachovat, pokud se rozhodnete přejít z Androidu na iPhone (nebo naopak, aplikace funguje i opačně). AppTrans také umožňuje obnovit data WhatsApp z Disku Google do iPhone. V tuto chvíli je problém v tom, že WhatsApp ukládá korespondenci ve formě záloh na samostatné cloudové servery. Android používá Disk Google a iOS používá iCloud.

Pokud WhatsApp skutečně umožní přenos všech jeho chatů mezi iOS a Android, mohlo by to být velkým průlomem ve vývoji messengeru. Ale to se nestane dnes a nepravděpodobné v blízké budoucnosti. Prozatím jsou aplikace jako AppTrans jediným řešením problému.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články