Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak aktualizovat iPhone na iOS 16?

Napsal

dne

V pondělí 12. září Apple uvolní finální verzi iOS 16 pro všechny uživatele po celém světě. Vydání proběhne dříve než v minulosti, přičemž mezi prvními můžete být i vy. Aktualizaci společnost obvykle spustila koncem září. Letos však představení nových iPhonů proběhlo hned na začátku měsíce, takže nemělo příliš smysl spuštění aktualizace uměle odkládat. Koneckonců, na staré verzi operačního systému nemůžete vydávat nová zařízení, že? Ano, a také majitelé starších zařízení budou z brzkého vydání určitě nadšeni.

Které modely jsou podporovány?

Přestože je iOS 16 k dispozici k dnešnímu dni prozatím pouze jako RC sestavení, má smysl probrat některé detaily aktualizace a připravit se na ni předem. V první řadě je třeba připomenout si, které iPhony dostanou podporu systému iOS 16. V letošním roce je jich více, než obvykle, nicméně to je dáno také tím, že se nabídka jablečných produktů rozrostla do nevídaných rozměrů. I když vezmeme v úvahu skutečnost, že společnost odmítla aktualizovat některé starší modely iPhone, je tady spousta těch, na které čeká aktualizace. Mezi podporované zařízení patří iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, XR a iPhone XS včetně všech novějších modelů. Zapomenout nesmíme na iPhone SE 2020, který bude nejnovější aktualizaci taktéž podporovat.

iOS 16 – Apple (CZ)

Jak si můžete všimnout, iPhone 6s, 6s Plus, iPhone SE 1. generace, stejně jako iPhone 7 a 7 Plus nebyly zahrnuty do seznamu, ačkoli Apple mohl „sedmičky“ aktualizovat. Jejich vyřazení ze seznamu uchazečů o iOS 16 vypadá obzvláště podivně na pozadí skutečnosti, že i iPad 5 modelového roku 2017, který běží na procesoru A9 (jako iPhone 6s), stále obdrží iPadOS 16.

Jak správně zálohovat iPhone?

Příprava na instalaci systému iOS 16 není v zásadě nic neobvyklého nebo neúměrně obtížného. Ve výchozím nastavení stačí uložit záložní kopii všech dat uložených v paměti iPhone do cloudu. Tento postup se většinou provádí automaticky. V případě, že tak nemáte nastaveno, přejděte do Nastavení > Klikněte na ikonku profilu nahoře > Vyberte iCloud a otevřete záložku Záloha > Poté stačí potvrdit tlačítkem „Zálohovat“ a vyčkat na dokončení procesu.

Jak provést instalaci systému iOS 16

Jestliže máte úspěšně dokončenou zálohu, pak můžete přejít k části instalace. Stačí na vašem iPhonu otevřít Nastavení a vybrat v sekci Obecné záložku Aktualizace softwaru. V případě, že je již instalační balíček k dispozici, zařízení automaticky vyhledá poslední aktualizaci. Pro instalaci stačí kliknout na tlačítko „Instalovat“ přičemž celý proces dokončíte podle pokynů na obrazovce. Jen je třeba poznamenat, že v první vlně (tedy krátce po oficiálním vydání) mohou mít servery výpadky, nebo bývají přetížené. V takovém případě opakujte proces vyhledávání aktualizace ještě jednou, nebo vyčkejte na vhodnější okamžik.

Vyplatí se okamžitě instalovat iOS 16 do zařízení?

Zda se vyplatí nainstalovat iOS 16 na váš iPhone mezi prvními, je nekončící otázka. Apple má často problémy s dřívějšími verzemi aktualizací. Je tedy možné, že vás po instalaci aktualizace mohou potkat nějaké nepříjemnosti. Ale pokud jsou pro vás inovace a bezpečnost rozhodující, aktualizujte je.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články