Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak změřit něčí výšku pomocí iPhonu nebo iPadu?

Napsal

dne

O tom, že využíváme iPhone k nejrůznějším účelům nelze spekulovat. Nicméně pokud zrovna potřebujete změřit výšku vašeho kamaráda, nebo kohokoliv jiného, napadlo by vás k tomu využít smartphone? Určité modely od Applu, tedy konkrétně iPhone 12 Pro, 12 Pro Max, 13 Pro a 13 Pro Max nabízí podporu aplikace Měření, prostřednictvím které lze pohotově změřit výšku člověka od podlahy po horní okraj hlavy, účesu nebo pokrývky hlavy.

Vlastníte výše uvedený telefon a chystáte se tuto funkci vyzkoušet? Stačí najít mezi aplikacemi titul s označením „Měření“ a spustit ho. Následně nasměrujte iPhone tak, aby se na displeji objevil člověk, jehož výšku budete měřit. Jen upozorňujeme, že v záběru musí být celá postava, tedy od hlavy až po chodidla, aby byl výsledek přesný.

How to Measure a Person's Height with an iPhone 12 Pro - Make Tech Easier

Po chvíli se na horním okraji hlavy (účesu či pokrývky hlavy) objeví ryska a pod ní naměřená výška. Pro pořízení snímku měření klepněte na symbol kolečka. Chcete-li snímek uložit > klepněte na miniaturu v levém dolním rohu > Hotovo > vyberte volbu Uložit do Fotek, případně do Souborů. Uložené snímky měření můžete na iPhonu kdykoli snadno otevřít a nasdílet v aplikacích Fotky a Soubory.

Jaké další funkce nabízí tento nástroj? Překliknout můžete na záložku Vodováha. Nakláněním telefonu lze ověřit a určit vodorovný směr. Proč touto funkcí disponují pouze vybrané modely? Je to z důvodu přítomnosti LiDAR skeneru. Chytře navržený skener vysílá několik pulzů neviditelných laserů zeleného spektra a měří jejich dobu odrazu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články