Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak snadno ovládat Android TV přes iPhone?

Napsal

dne

Každý se dostal do bezradné situace, kdy sedíte na gauči, sledujete televizi a rádi byste změnili kanál. Nicméně dálkový ovladač nemáte zrovna na dosah, zatímco svůj iPhone držíte v dlani a zrovna projíždíte internet. Do jistého okamžiku bylo možné využít iOS zařízení jako dálkový ovladač, avšak pouze ve spojení s Apple TV, nebo televizorem podporující jiný systém, než Android. Před několika dny Google aktualizoval svou aplikaci Filmy na Google Play pro iOS a nazval ji Google TV. Dostal všechny funkce svého předchůdce a novou funkci dálkového ovládání, stejnou jakou disponují uživatelé chytrých telefonů se systémem Android.

Android TV & Google TV can now be controlled from an iPhone/iPad -  FlatpanelsHD

Chcete-li na svém iPhonu používat dálkové ovládání, musíte si stáhnout aplikaci Google TV. Pro ty, kteří nepoužívali starou verzi aplikace, vás tímto procesem v krátkosti provedeme. Pokud jste na svém iOS zařízení dříve používali některou ze služeb vyhledávacího giganta, Google TV nabídne použití stejného účtu. Po autorizaci se dostaneme na úvodní stránku a zobrazíme osobní doporučení. Pokud byly některé filmy dříve na účtu zakoupeny, budou dostupné v sekci „Knihovna“. Filmy můžete přidat do seznamu sledovaných pro další nákup nebo jen tak, abyste neztratili.

Dálkové ovládání lze konfigurovat z libovolné části aplikace Google TV :

  • Připojte iPhone a Android TV ke stejné síti Wi-Fi;
  • V pravém dolním rohu obrazovky klikněte na tlačítko „Vzdálené“;
  • Počkejte na dokončení skenování dostupných zařízení;
  • Jakmile je televizor nalezen, postupujte podle pokynů pro nastavení;
  • Pokud vše proběhlo v pořádku, na obrazovce se objeví ovládací prvky Android TV.

iPhone se nepřipojí k TV. Co dělat?

Pokud z nějakého důvodu není možné navázat spojení mezi iPhonem a Android TV, pak Google v první řadě doporučuje ujistit se, že jsou zařízení připojena ke stejné Wi-Fi síti. Pokud jsou stále ve stejné síti a problém stále není vyřešen, výrobce doporučuje restartovat televizor a znovu spustit nastavení. Existuje možnost, že ani tyto akce nemusí pomoci všem. V takové situaci můžete zkusit použít aplikace třetích stran, ale nejčastěji taková řešení způsobují pouze bolest i ve fázi jejich konfigurace, nemluvě o počtu selhání a odpojení v nejméně vhodnou chvíli. Během konfigurace se však neobjevil žádný problém, ovladač se připojil hned napoprvé – nicméně nás zarazila velikost aplikace, která měla téměř 500 MB.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články