Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak zrychlit načítání her na iPhone s iOS 16.1

Napsal

dne

Vzhledem k tomu, že se většina vývojářů neustále snaží zmenšovat velikost instalačních souborů, které iPhone stahuje z App Store, přenáší tak část obsahu do samostatného stahování v rámci aplikace. To znamená, že vás po instalaci a spuštění mnohdy čeká opět načítání chybějících dat, které je potřeba dostahovat.

Nejviditelnějším příkladem takové situace je Real Racing 3. Navíc v některých hrách bez stahování interního obsahu nebude možné hrát do slova vůbec nic. Aplikace vám to prostě nedovolí. A vezmeme-li v úvahu skutečnost, že další obsah může zabírat poměrně hodně místa, bude obnovení stahování trvat hodně času a nebudete moci hrát ihned po načtení hry.

Apple si tento problém zjevně uvědomil a přišel s nástrojem, který v iOS 16.1 umožní tato data neviditelně stahovat uživatelům. Pojďme společně přijít na to, jak bude fungovat a jak jej lze aktivovat na iPhonu.

Dlouhá doba načítání ve hrách

Pokud aplikace, zejména hra, vyžaduje stažení dalšího obsahu, pak to nejčastěji vypadá takto:

  • Hru stahujete z App Store.
  • Spuštění. V některých možnostech souhlasíte se stahováním dalších dat a někdy je aplikace začne stahovat automaticky.
  • Nechte hru na obrazovce smartphonu a počkejte na dokončení stahování.

V takové situaci byste neměli minimalizovat běžící hru nebo ji úplně vypínat. Vzhledem k tomu, že iOS poměrně agresivně uhasí procesy na pozadí, banální minimalizace na pozadí může zastavit stahování až do dalšího spuštění. To se nestane s naprostou jistotou, ale spuštění jakékoli jiné aplikace nad hrou může vést k tomuto výsledku. To znamená, že pokud chcete hrát co nejdříve, budete jej muset nechat otevřený a počkat na dokončení stahování.

Říct, že je to nepohodlné, znamená neříkat nic. Zvláště pokud se nechcete hloupě dívat na řádek bootovacího procesu. Naštěstí se Apple rozhodl s tímto přístupem některých vývojářů bojovat a přidal přepínač pro automatické stahování obsahu ve hře v iOS 16.1. Nyní to bude fungovat takto:

  • Hru stahujete z App Store.
  • Ihned po dokončení stahování a instalace se aplikace automaticky spustí na pozadí a začne stahovat obsah ve hře.

Při prvním spuštění se tedy již načtou všechna data s vysokou mírou pravděpodobnosti. Ale co je nejdůležitější, takové aplikace a hry budou moci běžet na pozadí. To znamená, že jej systém nebude agresivně pozastavovat a umožní vám bezpečně stáhnout potřebná data. Soudě podle vysvětlení, která si Apple pro tento přepínač nechal, je taková práce na pozadí bez omezení možná pouze před prvním spuštěním aplikace uživatelem.

To znamená, že pokud v budoucnu bude potřeba něco dodatečně stáhnout do programu, nebude to provedeno automaticky. Vše si budete muset stáhnout, jako předtím. Ve výchozím nastavení bude tento přepínač povolen na všech zařízeních, která aktualizují na iOS 16.1 . Můžete to najít takto:

  • Otevřete nastavení.
  • Přejděte do sekce App Store.
  • V bloku automatického stahování přibude kromě dvou stávajících přepínačů ještě třetí s názvem In-App Content.

Pokud o takovou funkci nemáte zájem, zde ji můžete vypnout. Vezměte prosím na vědomí, že stejně jako u automatického stahování aplikací a aktualizací softwaru nebudete moci stahovat obsah aplikace v úsporném režimu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články