Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Blogger proměnil 27palcový iMac na Studio Display

Napsal

dne

Minulý měsíc společnost Apple uspořádala keynote, aby odhalila některé zajímavé produkty. Kromě nových iPadů a iPhonu SE s podporou 5G jsme se dočkali také profesionálního monitoru Studio Display. Nejnovější zařízení má určité shody s panelem, který Apple používá v 27palcovém iMacu z roku 2014, přičemž se YouTuber Luke Miani rozhodl tyto podobnosti prozkoumat. Pokračoval v přeměně 27palcového iMacu na displej Studio, přičemž podle něj je výsledek působivý a zaplatil jen polovinu.

Zřejmým řešením je použití režimu cílového zobrazení. Je to funkce, která vám umožní používat váš iMac jako externí displej pro jiný Mac. S vydáním macOS Mojave však Apple tuto funkci ukončil a Retina iMacs ji nikdy nepodporoval. S ohledem na to se Miani rozhodl převést iMac z roku 2014 na samostatný plnohodnotný externí monitor za 600 dolarů. Tento proces zahrnuje kompletní rozebrání iMacu. Vyžaduje, aby uživatel odstranil přední panel iMacu. Po tomto náročném procesu musel Miani najít správný adaptér, aby iMac skutečně připojil.

Hotový produkt je opravdu působivý. Nechybí dokonce ani USB Type-C konektor a plně funkční je i vestavěná webkamera iMacu. Celkové náklady na projekt byly 829 $. To je v podstatě poloviční cena oproti Studio Display. Stále vám však budou chybět určité funkce, jako je barevný gamut P3. Nicméně ve výsledku jde o působivé dílo, které ušetří pořádnou hromadu peněz.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články