Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Hlavní důvody, proč je lepší investovat do použitého MacBooku

Napsal

dne

Společnost Apple každým rokem svými produkty překvapuje nejen skalní fanoušky, ale také zbývající skupinu potenciálních zákazníků a to v globálním měřítku. Popularita Apple produktů, zejména pak odvětví přenosných počítačů nabírá tempo a po jablečném laptopu častěji sáhne i dlouhodobý uživatel operačního systému Windows. Není se čemu divit, takové zařízení nabízí maximální komfort, zabezpečení, spolehlivost a dokonalý design, který může konkurence jen závidět. Apple MacBook ale patří do skupiny prémiových produktů, což se projeví zejména na pořizovací ceně, na kterou mnohdy zákazník svými financemi nedosáhne. Použité či zánovní zařízení má ale na dosah snad každý a vybrat si může klidně i lepší výbavu, po které touží. 

Příplatková CTO verze? Bez problému.

V případě, že se nespokojíte se základní konfigurací, vybírat můžete z modelů CTO (Configure To Order), což jsou varianty vyrobené na zakázku dle přání zákazníka. Takto vytuněný Mac má silnější procesor, větší disk a více paměti. Za to si samozřejmě Apple nechá rád připlatit a finální částka šplhá klidně i ke sto tisícům. Věděli jste, že takový individuální kousek lze koupit daleko levněji? Pořídit si totiž můžete použitý MacBook Pro či MacBook Air za výrazně nižší cenu, než byste očekávali. Na e-shopu MacBookárna.cz jsou k dispozici desítky jedinečných kousků za zlomek původní ceny a to včetně záruky a možnosti vrácení bez udání důvodu do 30 dnů od pořízení. 

Z vlastní zkušenosti lze potvrdit, že pokud koupíte nové CTO, ale i kterýkoliv jiný počítač od Applu, jeho hodnota od pořízení klesá výrazně rychleji (asi podobně, jako v automobilovém odvětví). Nákupem použitého Macu nejen ušetříte prvotní náklady, ale při následném prodeji neproděláte velké peníze, na což je důležité pamatovat. V dnešní době totiž poptávku převyšuje nabídka a tak je třeba hýbat s cenou. Příkladem může být 16” MacBook Pro s Touch Barem, procesorem Core i9 a příplatkovými parametry jako 16 GB RAM a 1TB SSD. Takový počítač stál nový v obchodě téměř 110 tisíc korun, přičemž nyní ho lze koupit kolem 40 tisíc. A to je celkem slušný rozdíl.

Použitý počítač neznamená horší.

Četli jste na internetu, že opotřebovaný počítač nikdo nechce? Bojíte se skrytých vad, nebo neznáte původ zboží? Pak je důležité obrátit se na správného a spolehlivého partnera v prodeji zánovních a použitých počítačů. Firma jako MacBookárna zprostředkovala již tisíce úspěšných obchodů a pozitivní ohlasy spokojených zákazníků na jejich služby mluví za vše. Jejich nabízené produkty totiž prochází důkladným, testovacím procesem, mají jasný původ a férové jednání personálu už při komunikaci jasně napovídá tomu, že jsou jedničkou na trhu.

Hlavním důvodem je finanční úspora.

Co si budeme namlouvat, ušetřit chce každý. Obzvlášť v dnešní době, kdy roste míra inflace a rozpočet na hardware může být odlišný, než třeba před dvěma lety. Pokud ale budete dobře vybírat, lze pořídit opravdu slušný stroj se slušnou výbavou za slušné peníze. A pokud sháníte konkrétní model Macbooku na přání, pak není nic jednoduššího, než svou poptávku poslat odborníkům ve svém oboru. 

Díky rychlému jednání a maximální ochotě můžete mít vysněný počítač od Apple již brzy na vašem pracovním stole. Do oběhu se pravidelně dostávají i lehce používané modely, nebo klidně jen rozbalené či vystavené kousky poslední generace. Není tedy pravidlem, že si v bazaru pořídíte jen výběhový model, který bude za pár let zastaralý.

Použitý Macbook, nebo nový laptop s Windows?

Osobně jsme tuto otázku řešili s několika zákazníky. Věta začíná spojením “Vždyť si mohu za cenu použitého počítače od Applu koupit funglovku s Windows přímo v supermarketu.” Takové tvrzení je sice pravdivé, nicméně srovnávat dva odlišné počítače je nereálné, mnohdy až komické. MacBook totiž v první řadě nabízí poctivé zpracování, výběrový hardware a opravdu vysokou spolehlivost napříč jednotlivými komponenty. To nejdůležitější – jeho pořizovací cena byla mnohonásobně vyšší, než nyní. 

A pokud jde o záruku, na MacBookárně dostanete na každý počítač 12 měsíců v případě reklamací. Pokud bychom se soustředili na životnost a kompatibilitu, pak dokáží počítače od Applu opravdu mile překvapit, dnes je totiž možné plnohodnotně používat modely klidně z let 2012-2013 a nepocítíte žádné omezení během každodenní práce. V případě problémů po záruce pak není překážkou takové počítače opravit. Stačí se obrátit na náš profesionální Apple servis v Brně.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv model jablečného počítače, věřte že nejlepším rozhodnutím je koupě použitého či zánovního zboží. Z osobní zkušenosti pak mnohdy zákazníci valí oči, kolik peněz lze prodělat u nového kousku. A jakmile zjistí, kolik výhod nabízí tato ekonomická alternativa v podobě použitých počítačů, už se s námi radí, kterou z dostupných konfigurací zakoupit. A že váháte, zda do MacBooku vůbec jít? Jedinečnost a propracování operačního systému macOS vás natolik přesvědčí, že už nikdy nebudete chtít používat jiný počítač, než ten od Applu.

“Tuto publikaci a všechny zmíněné informace týkající se důvodů koupě zánovních či použitých počítačů připravil Michal Dvořák z MacBookarna.cz, která mimochodem existuje na trhu již desátým rokem a za tuto dobu zprostředkovala tisíce úspěšných obchodů.”

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články