Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak používat režim nízké spotřeby na Apple Watch

Napsal

dne

Na podzimní události Far Out jsme se dočkali nové generace jablečných hodinek Apple Watch Series 8, která nabízí pozoruhodnou výdrž baterie až po dobu 18 hodin. Pokud však plánujete vyrazit na výlet nebo nebudete mít přístup k nabíječce několik dní, možná budete muset být opatrní. Apple oznámil režim nízké spotřeby pro Apple Watch, aby tento problém vyřešil, díky čemuž se pohotovostní režim prodlouží až na slušných 36 hodin. Může se vám to zdát jako nepodstatná funkce, ale je to obrovský rozdíl. Pusťme se tedy rovnou do toho a podívejme se, jak můžete používat nový režim nízké spotřeby na Apple Watch se systémem watchOS 9.

Co je režim nízké spotřeby na Apple Watch?

Když je režim nízké spotřeby na Apple Watch zapnutý, deaktivuje základní funkce a senzory, jako je Always-On-Display, detekce cvičení, upozornění na zdraví srdce a mnoho dalších. Tato funkce zvyšuje výdrž baterie Apple Watch až na 36 hodin při připojení k iPhonu, což je dvojnásobek průměrné výdrže baterie Apple Watch. Může se lišit v závislosti na vaší situaci. To znamená, že funkce jako detekce pádu a sledování aktivity budou stále dostupné, i když na Apple Watch povolíte režim nízké spotřeby.

Režim nízké spotřeby vs. režim rezervy energie

Může vás zajímat, jaký je vlastně rozdíl mezi novým režimem nízké spotřeby a stávajícím režimem rezervy energie. Problém s režimem Power Reserve je v tom, že umožňuje zobrazit čas pouze po stisknutí bočního tlačítka. Zároveň také znemožní přístup k dalším funkcím Apple Watch a komunikaci s iPhonem, aby se šetřila baterie. Na druhou stranu, režim nízké spotřeby vám umožní úplný přístup k Apple Watch a komunikaci s vaším iPhonem. Aby se šetřila baterie, sníží se základní funkce Apple Watch. Režim nízké spotřeby bych nazval vyváženým kompromisem ve srovnání s omezením funkcí s režimem rezervy energie.

watchOS 9 Introduces New Low Power Mode on Apple Watch Series 4 and Later -  MacRumors

Které modely Apple Watch obdrží režim nízké spotřeby?

Apple představil režim nízké spotřeby během oznámení Apple Watch Series 8, ale Apple také zmínil, že bude k dispozici pro Apple Watch Series 4 a novější modely. Protože se jedná o softwarovou funkci, v aktualizaci watchOS 9 získáte režim nízké spotřeby . Zde je seznam modelů Apple Watch, které dostanou funkci Režim nízké spotřeby: Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 5, Apple Watch Series 6, Apple Watch SE (1. generace), Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra, Apple Watch SE (2. generace).

Dle našeho názoru je režim nízké spotřeby obrovským skokem od funkce Power Reserve pro stávající i nové uživatele Apple Watch. I když ti, kteří se chlubí novými Apple Watch Ultra, mohou prodloužit životnost baterie na 60 hodin nebo ještě více. Režim nízké spotřeby bude užitečnější pro ty, kteří plánují trávit čas bez nabíječky při činnostech, jako je kempování nebo krátký výlet.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články