Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Android o krok dál. Dva operátoři na jedné eSIM brzy realitou

Napsal

dne

Zapomeňte na žonglování se SIM kartami: Android 13 vám umožní vtěsnat více profilů na jednu eSIM a učinit z fyzických SIM karet minulost. Tak hlásí zahraniční portály o nových funkcích konkurenčního systému. Google představí svoji klíčovou verzi systému již brzy a na povrch se dostávají zajímavé novinky. Řešení od gigantické společnosti umožňuje používat více profilů (MEP) v jednom paměťovém čipu současně. To znamená, že pokud lidé chtějí přepínat mezi sítěmi operátorů, nepotřebují k tomu dvě fyzické SIM karty.

Tímto krokem by se mohli výrobci hardwaru soustředit na efektivní využití prostoru, přičemž by bylo výhodné rozšířit baterii, nebo slot na úložiště (často to nebylo možné kvůli dvojitému šuplíku). Spotřebitelé v USA nemusí na svých telefonech přepínat mezi profily SIM karet, ale je to užitečné pro ty, kteří přepínají mezi osobními a profesionálními linkami. Ještě důležitější je, že tato schopnost je velkou prioritou pro majitele telefonů v jiných zemích, kde výrobci telefonů prodávají varianty zařízení s kombinací jedné fyzické SIM a eSIM nebo dvou fyzických SIM karet. Oficiálně zatím není nic potvrzeno, ale teoreticky by mohla být podpora pro více těchto digitálních “karet” představena na tradiční konferenci Google I/O v květnu.

Telefony v současnosti spoléhají na fyzické spojení mezi SIM kartou a modemem, což vyžaduje samostatné připojení pro více SIM karet. Řešení MEP společnosti Google, které bylo uděleno jako patent v roce 2020, rozděluje jediné fyzické rozhraní mezi různá digitální (logická) připojení. Řešení však není specifické pro Android, což znamená, že by mohlo být aplikováno na jiné operační systémy, jako iOS nebo Windows. Google se k situaci prozatím oficiálně nevyjádřil.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články