Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Profesionální čištění a servis MacBooku. Proč je údržba důležitá?

Napsal

dne

Vlastníte počítač od Applu? Ať už se jedná o přenosné či stolní zařízení s logem nakousnutého jablka, je třeba jej preventivně udržovat v dobré kondici. Přestože patří MacBook či iMac mezi spolehlivé a méně poruchové produkty, kromě běžného softwarového čištění nesmíte zapomenout také na pravidelnou, hardwarovou údržbu. V kanceláři, či domácím prostředí se setkáváme s prachovými částicemi, které mají negativní vliv na komponenty počítačů, obzvlášť na chladící soustavu. Takové nečistoty a prach dokáží ucpat aktivní chladič u výdechu, což může způsobit přehřívání, špatný odvod tepla a mnoho dalších problémů směřujících k poškození.

Prach a nečistoty. Nepřítel vašeho počítače.

Ať už jste si pořídili nový, nebo používaný počítač od Applu, stejně jako každé další zařízení vyžaduje mechanickou kontrolu a údržbu. Než se do toho ale sami pustíte, je třeba poznamenat, že takový proces vyžaduje technické znalosti a dovednosti. Neodborný zásah do počítače totiž může napáchat více škody, než užitku. AppleLevně.cz se o váš počítač postará s maximální profesionalitou a díky dlouholetým zkušenostem přesně ví, jak čištění produktu, případně samotný servis provést. Pojďme si to ve stručnosti shrnout

Každý počítač musí být chlazený ventilátorem, jelikož komponenty produkuje v aktivním režimu určité teplo. Postupem času se na chladiči vytvoří vrstva prachu, která působí jako izolant, což způsobí, že ochlazování je méně efektivní a teplota procesoru či grafického čipu začne stoupat. Počítač na to reaguje zvýšením otáček ventilátorů. To indikuje vyšší hlučnost, ale především roste množství nasávaného vzduchu a nečistoty se dostávají hlouběji do MacBooku či iMacu.

Potřebuje Váš Mac servis? Zjistěte si cenu opravy ZDE

Prach a nečistoty mohou zanedbanou údržbou snížit výkon a procesor se podtaktuje, což je nestandardní proces a může způsobit poškození grafického čipu, který je na přehřívání velmi citlivý. Oprava může být mnohdy nerentabilní a proto je ideální provádět preventivní a kompletní čištění 1x za 6 měsíců, případně jednou za rok, podle četnosti používání. Opět je třeba zdůraznit, že pokud nemáte originální nářadí, nebo jste nikdy podobné zařízení nerozebírali, obraťte se na specialisty ve svém oboru. Rezervaci na čištění můžete provést přímo na AppleLevně.cz

Kromě poškození grafického čipu se v servise často setkávají se zkratem základní desky (usazeniny prachu), či nečistotami ve slotu pro paměťové moduly, které naopak vytvářejí studené spoje. Jedním z důležitých prvků, je teplovodivá pasta, která je při chlazení výrazně účinnější a dává se mezi CPU/GPU. Nicméně, pokud prach ucpe chlazení, teplovodivá pasta se speče a získá opačné vlastnosti.

Co získáte preventivním čištěním MacBooku či iMacu?

V první řadě vám poděkuje samotný počítač. Díky čištění totiž zlepšíte efektivitu chladícího okruhu, což vyloučí řadu problémů. Takovým zákrokem dojde k výraznému snížení provozních teplot a produkovaného hluku, který oceníte nejenom v kanceláři. Důležitým aspektem je zachování plného výkonu počítače, což může být při každodenním používání velmi důležité. Tím, že se rozhodnete vyčistit váš počítač eliminujete možnosti poškození vnitřních komponentů a prodloužíte životnost ventilátorů.

Potřebujete vyřešit jiný problém s počítačem?

Ať už vás trápí hlučný MacBook, pomalé načítání systému, nebo jiná nepříjemnost, vždy je dobré znát spolehlivý a profesionální servis. V AppleLevně dokáží vyměnit akumulátor za nový, přeinstalovat operační systém, ale mnohem víc a vždy vám ochotně nabídnou rozumné řešení. Pro zjištění ceny opravy, případně dotaz týkající se servisu můžete využít kontakt +420 722 344 443, kde se dozvíte bližší podrobnosti, případně lze mrknout přímo na jejich webové stránky.

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články