Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Motýlí klávesnice MacBooků. Apple musí zaplatit 50 milionů dolarů.

Napsal

dne

Přestože je Apple technologickým gigantem číslo jedna, za poslední léta se mu podařilo udělat mnoho přešlapů. Největší problém ve světě, ale především mezi zákazníky způsobila motýlí klávesnice, která byla využívána u MacBooků v letech 2015 až 2019. Podle nejnovějších informací, které zveřejnila agentura Reuters bude muset kalifornská společnost vyplatit odškodné ve výši 50 milionů dolarů v rámci urovnání hromadné žaloby.

Soudní žaloba, která byla podána u nejvyššího soudu zastupující zákazníky z Kalifornie, New Jersey, New Yorku a dalších států popisuje situaci tak, že společnost Apple o vadném motýlkovém mechanismu klávesnice věděla, nicméně i nadále pokračovala v prodeji a žádným způsobem nezakročila v nápravě. S odstupem času zahájila bezplatný výměnný program, jenž mnoho majitelů (z důvodu limitované doby od pořízení stroje) nestihlo využít.

Apple tvrdil, že se jedná o tenkou a stabilní klávesnici, která přinesla zcela revoluční způsob používání – realita však byla poněkud odlišná. Mezi nejčastější problémy patří lepení kláves, zasekávání, nebo další selhání, kdy nereagovaly na příkaz vůbec. Jak uvedl jeden z právníků, každý zákazník, který je součástí soudního řízení by měl dostat od Applu odškodnění ve výši 395 dolarů. Menší sumu pak obdrží skupina klientů, kterým byly vyměněny pouze krytky, nebo konkrétní klávesy v počítači. Potkal vás stejný problém s klávesnicí u MacBooku?

Zdroj: WSJ

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články