Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak fungují živé titulky v iOS 16 a proč je potřebujete?

Napsal

dne

Jak ukazují zahraniční průzkumy sledující názor lidí na poslední verzi systému iOS 15, jedná se o méně převratnou verzi, která nemá co nabídnout. Ale není tomu tak, loňská aktualizace získala mnoho zajímavých funkcí. Právě na těchto maličkostech budou postaveny další aktualizace operačního systému iOS. Apple totiž už nehodlá riskovat, jako tomu bylo u verze iOS 7. Pokud sledujete novinky týkající se nadcházejícího systému, možná jste zahlédli funkci Live Captions, tedy Živé titulk, které rozhodně zpříjemní používání iPhonu a iPadu.

iOS 16 accessibility features likely to benefit everyone - 9to5Mac

Jak rozpoznávání funguje? Je opravdu bezpečné a jakým způsobem ho lze povolit? Živé přepisy v iOS 16 jsou jednou z funkcí oznámených na konferenci WWDC 2022. Umožní vám v reálném čase generovat titulky pro jakýkoli zvuk pocházející z jakékoli aplikace na iPhonu. Tímto způsobem můžete rozpoznat slova z hudby, videí, podcastů nebo konverzací přes FaceTime. Děje se tak díky koprocesoru Neural Engine. Zpočátku byla tato funkce určena výhradně pro lidi, kteří mají problémy se sluchem, ale náhodou se živé titulky ukázaly jako užitečné pro každého.

I na veřejných místech je snazší zapnout živé přepisy než zvýšit hlasitost. Funkce také pomáhá lidem se sluchovým postižením při hovoru s jinou osobou – na obrazovce se také zobrazí titulky. Nepleťte si také živé titulky s živým textem z iOS 15: je to úplně jiná funkce, která vám umožňuje kopírovat text z obrázků.

iOS 16: How to Enable Live Captions on iPhone

Přesnost převodu řeči na text zařízení Apple se prý v průběhu let výrazně zlepšila, ale stále existují problémy s rozpoznáním tlumených dialogů. Společnost proto poznamenává, že přesnost rozpoznávání titulků se může lišit a na tuto funkci by se nemělo spoléhat ve vysoce rizikových situacích.

Živé titulky ve FaceTime

Pro běžné uživatele je nejužitečnější použití živých titulků ve FaceTime : tímto způsobem můžete doslova číst konverzaci. Konverzace budou přiřazeny účastníkům hovoru, aby bylo snadné je sledovat. A pokud na Macu používáte FaceTime, můžete napsat zprávu a říct ji nahlas. Živé titulky fungují díky strojovému učení, počítačovému vidění. Apple poznamenává, že živé titulky jsou bezpečné, což znamená, že titulky jsou generovány na vašem zařízení a zůstávají tam – nejsou nahrané ani přenášené na jiná zařízení nebo servery Apple. Navzdory tomu, že i iPhone 8 dostane iOS 16, seznam podporovaných modelů obsahuje pouze iPhone 11 a novější. Logicky se ukazuje, že funkce vyžaduje čip A13 Bionic.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články