Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Logitech MX KEYS for Mac. Podsvícený bezdrát s luxusním zpracováním.

Napsal

dne

Přestože mají bezdrátové klávesnice od Applu velmi povedený design (obzvlášť varianta Space Gray), kvalitní zpracování a taktéž nabízí řadu pozitivních parametrů, osobně nám chybí podsvícení jednotlivých kláves a možnost rychlého přepínání mezi aktivními zařízeními. V řádech několika uplynulých let jsme se podobné technologie nedočkali a tak bylo třeba hledat alternativní řešení u konkurence. Naštěstí nemusíme chodit daleko, oblíbená a světově známá společnost Logitech představila v loňském roce bezdrátovou klávesnici MX Keys, která nabízí nejen luxusní zpracování, ale především funkce, po kterých jsme dlouho toužili. Čtěte dál…

Tento model, který se dostal k otestování do naší redakce je určen primárně pro počítače Mac, nicméně je zaručena bezproblémová kompatibilita také s iPadem a jinými produkty disponující technologií Bluetooth. Osobně jsme testovali také pod platformou Windows a až na několik prohozených funkčních kláves jsme nezaznamenali jediný problém či jinou překážku, která by bránila v používání. Jak uvádí výrobce, kombinace vesmírně šedé varianty byla vytvořena pro uživatele, kteří očekávají efektivitu, stabilitu a maximální přesnost s podsvícenými klávesami.

MX KEYS

V první řadě začneme obsahem balení. Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabici odpovídajících rozměrů, přičemž na samotném obale se dozvíte ty nejdůležitější informace, ať už se jedná o technické parametry, nebo klíčové vlastnosti, kterými si vás klávesnice MX Keys doslova omotá kolem prstů. Uvnitř je pak uložen samotný produkt včetně nabíjecího kabelu USB-C (USB-C do USB-C) a přijímače Unifying. Nechybí samozřejmě ani uživatelská dokumentace, která vás seznámí s tím, jak správně a snadno synchronizovat vaše produkty. Výrobce však myslel na všechny skupiny uživatelů a tak je komunikace a první nastavení opravdu jednoduché a zvládne ho snad každý bez jakýchkoliv potíží.

Dostáváme se k samotnému produktu, který nás velmi pozitivně překvapil po všech stránkách. Na první pohled se jedná se o běžnou bezdrátovou klávesnici s luxusním zpracováním, u které probíhá komunikace prostřednictvím přijímače s koncovkou USB, případně se nabízí možnost spárovat celkem až tři zařízení zároveň přes Bluetooth. Nabízí standardní rozložení kláves s numerickým blokem a nízkým nůžkovým zdvihem o výšce 1,8mm, takže se v podstatě oproti Apple Magic v tomto směru příliš neliší. Mimochodem, klávesy mají pohodlný kulový profil, které odpovídají tvaru vašich konečků prstů. Zaoblené rohy pak poskytují odpovídající zpětnou vazbu – ať už klávesu stisknete na kterémkoli místě. Na každou z kláves byl navíc nanesen matný potah, který umožňuje vašim prstům bez námahy přejíždět po povrchu. To oceníte v případě, že strávíte s klávesnicí několik hodin denně – mluvíme z osobní zkušenosti.

Horní panel s gumovým povlakem ukrývá chytrou nabíjecí baterii, která si vystačí při plném nabití až na 10 dní – nebo až na 5 měsíců s vypnutým podsvícením. Je však třeba zdůraznit, že životnost baterie se může lišit v závislosti na uživateli a podmínkách používání, nicméně dle našeho testování uvedené parametry souhlasí. Pro dobití pak stačí připojit USB-C kabel do zdířky v panelu a můžete pohodlně pracovat dál. Pro někoho však může být limitující délka kabelu 1,3 metrů, v případě potřeby si můžete dodatečně pořídit delší, který vyhoví vašim potřebám a zvolit můžete i dostupnější kombinaci USB-C/USB-A. Vedle konektoru pak najdeme fyzické zapínací/vypínací tlačítko. Mimochodem, výměna integrované baterie zřejmě nebude v budoucnu možná, jelikož nejsou k dispozici žádné šroubky, kterými bychom k ni měli přístup a mohli ji uživatelsky vyjmout. Klávesnice je tak tvořena z jednoho kusu hliníku, což navodí estetický minimalismus a nadčasová konstrukce tak dokonale ladí s vaší sestavou Mac.

Potěší taktéž řádek multifunkčních kláves, kterými lze regulovat jas displeje, úroveň podsvícení kláves, přepínat skladby, nebo rychle spustit kalkulačku, případně uzamknout počítač. Nyní se však pustíme do toho nejdůležitějšího – tedy podsvícení klávesnice. Pokud často pracujete do noci, podsvícení zaručeně oceníte, případně pokud již takovou funkci využíváte, ale hledáte novější zařízení, pak MX Keys od Logitechu rozhodně splní vaše očekávání. Jako bonus navíc jsou integrovány speciální snímače, které reagují na přiblížení vašich rukou a podsvítí klávesnici v okamžik přiblížení prstů.

Logitech Options – Nastavte si klávesnici podle svých představ

Logitech Options je výkonná a praktická aplikace, pomocí které si můžete přizpůsobit své myši, klávesnice a touchpady Logitech. Mezi funkcemi najdeme možnost přizpůsobit si jednotlivá tlačítka, přičemž nechybí ani specifické nastavení aplikací – Nastavte tlačítka tak, aby aktivovala funkce ve vašich oblíbených aplikacích, poté přepněte mezi aplikacemi a tlačítka aktivují opět jiné funkce. Použijte například tlačítka zpět a vpřed pro pohyb v prohlížeči jako obvykle, poté přepněte do aplikace Adobe® Photoshop® a stejná tlačítka použijte pro procházení mezi vrstvami. Nechybí ani upozornění a stav baterie, DuoLink, Easy Switch, nebo Logitech Flow.

Podsvícené klávesy po odchodu od stolu poté samy zhasnou – šetří tak energii na okamžiky plné inspirace.Intenzita podsvícení se automaticky přizpůsobí světelným podmínkám nebo ji lze nastavit ručně. Celkově působí poslední model bezdrátové verze MX Keys opravdu luxusním dojmem, nabízí řadu skvělých nástrojů, parádní a chytré podsvícení a celkem slušnou výdrž na jedno nabití. Pořídit ho můžete u českých prodejců, nebo přímo na stránkách Logitech za 2.999 Kč včetně dopravy zdarma!

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články