Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Chystá se Tim Cook odejít z Applu? Kdo nahradí generálního ředitele?

Napsal

dne

V roce 2011, kdy představenstvo společnosti Apple jmenovalo Tima Cooka generálním ředitelem společnosti vypadalo všechno úplně jinak. V té době ještě nebyla známa ani jeho orientace, byla nastavena jiná provozní strategie a celkově byl v určitých ohledech kalifornský gigant na jiné úrovni.

Přestože Steva Jobse už nikdo nenahradí, nástupce dokázal i přes svůj odlišný přístup k řízení firmy dokázal společně s vrcholovými manažery udržet legendární značku na vrcholu žebříčku. Po určitých letech jsme si na tento obchodní model všichni zvykli a vypadá to, že všechno běží podle plánu. Nicméně Tim Cook sedí v ředitelském křesle téměř deset let a možná, že je čas na změnu. Čtěte dál…

Podle agentury Bloomberg jsou v čele společnosti Apple znepokojeni otázkou nástupnictví mezi vrcholovými manažery. Navzdory skutečnosti, že pod vedením Cooka a členů jeho týmu společnost stále roste a získává kolosální zisky, deset let je deset let. Během této doby zestárnul on sám i členové jeho týmu, kterým je kolem 60 let.

Proto bylo rozhodnuto začít si pěstovat novou generaci vrcholových manažerů. Navzdory skutečnosti, že ani investoři, ani představenstvo nemají žádné stížnosti proti samotnému Timu Cookovi, po určité době člověk ztrácí chuť a nadšení a navíc bude mít pomalu nárok na odchod do předčasného důchodu. Současný vůdce, známý svými demokratickými názory, měl s největší pravděpodobností pocit, že na svém postu již strávil dost času a že je nutné hledat někoho jiného, kdo bude „řídit“ tuto společnost. Nástupce je navíc téměř připraven.

Hlavní uchazeč o pozici generálního ředitele společnosti Apple by mohl být provozní ředitel Jeff Williams. Podle spekulací se mu dokonce říká dědic. Jeff a Tim Cook získali titul MBA na Duke University v Kalifornii a jsou proslulí svým pragmatickým přístupem k řízení a zaměřením na provoz.

Jednoduše řečeno, oba považují zisk společnosti za indikátor efektivity společnosti, a proto se v administrativě zaměřují na vytváření produktů, které mohou generovat právě tento zisk. Je třeba vybírat včas, jelikož vybraní inženýři získávají samozřejmě i jiné, finančně zajímavé nabídky od konkurenčních firem.

Tim Cook

Zdroj: Fortune.com

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články