Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Jak snadno odlišit originální sluchátka AirPods od padělků?

Napsal

dne

Padělání je jakýsi druh uznání popularity. Koneckonců, pokud nikdo nepotřebuje určitý produkt, nikdy by nikoho nenapadlo vydat jeho kopie. Pokud je však vysoká poptávka, určitě budou existovat ti, kdo chtějí vytvořit dojem vlastnění drahého originálu, aniž by za to zaplatili plnou cenu. Samozřejmě, že už dlouho nikdo nepodvádí třeba u iPhonů ve stejném měřítku jako před 7–10 lety, pak u AirPods je všechno úplně jiné. Zdá se, že jsou dnes velmi standardním gadgetem, který je nejčastěji falšován. V důsledku toho bylo téměř nemožné odlišit originál od kopie. Zjišťujeme, jak být v této situaci opatrní a na co si dát pozor.

Už jsme vám opakovaně říkali o vynalézavosti výrobců ze Středního království, vyrábějících kopie AirPodů, kteří se naučili nejen kopírovat vzhled sluchátek, ale také jejich funkčnost. Například je nyní naprosto normální setkat se na trhu s čínskou kopií, která má nejen podporu pro bezdrátové nabíjení, ale je také schopna používat Siri nebo, řekněme, automaticky navázat na účet iCloud. Netřeba dodávat, o uvítací animaci na obrazovce iPhone, kterou se Číňané naučili volat před několika lety. Stále však existuje cesta ven.

Jak zkontrolovat AirPods podle sériového čísla

Určitě můžete zjistit, zda je vaše vybraná instance AirPods falešná.

  • Kliknutím na tento odkaz na stránku zkontrolujete právo na servis a podporu;
  • Otevřete kryt AirPods a vyhledejte sériové číslo, které je umístěno uvnitř;
  • Pokud jsou sluchátka již k iPhonu připojena, přejděte na „Nastavení“ – „Obecné“ – „O tomto zařízení“ – AirPods;
  • Zkopírujte sériové číslo do vstupního řádku, zadejte bezpečnostní kód a klikněte na „Pokračovat“;
  • Pokud jsou AirPods originální, zobrazí se stránka následujícího formuláře, pokud ne, bude na stránce chyba.

Výsledek obrázku pro airpods fake vs original

Mnoho tvrdí, že falešné AirPods lze odlišit uvítací animací, která se objeví na obrazovce iPhone po otevření krytu pouzdra, nebo nabídkou s nastavením sluchátek. Ale není tomu tak. Faktem je, že animace a nabídky jsou systémové a byly navrženy designéry Apple při navrhování iOS. Výrobci falešných sluchátek nemohou integrovat svou animaci do operačního systému, ale jednoduše vědí, jak ji chytře vyvolat v době párování.

Proč zkontrolovat sériové číslo AirPods

Ale navzdory skutečnosti, že se Číňané naučili obcházet systém iOS a dokáží vyvolat animaci jako skutečná sluchátka, naštěstí se jim doposud nepodařilo infiltrovat databázi sériovými čísly. Proto, pokud se vám podařilo zakoupit sluchátka s dobrou slevou, stačí zkontrolovat výrobní číslo na webových stránkách Apple. Pokud vám to prodejce odmítne, jsou sluchátka pravděpodobně falešná nebo je s nimi něco v nepořádku.

Výsledek obrázku pro airpods fake vs original

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články