Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Apple u MacBook Pro 2021 odstraní jeden z klíčových prvků.

Napsal

dne

Čip M1, na který nebyl nejprve brán žádný zřetel a poté způsobil ve světě paniku, už nikoho neděsí. IPad Pro a dokonce i 24palcový iMac disponují stejným čipem, jako teď nabízí základní počítače od Applu. Jak to tak vypadá, v letošním roce se dočkáme masivního rozšíření vlastních procesů, ukazuje to také marketingový graf pro očekávanou vývojářskou konferenci WWDC 2021. Podle dostupných informací však máme v dalších novinkách očekávat vylepšený čip, který bude součástí počítačů MacBook Pro s úhlopříčkou 14 a 16 palců. Kromě toho nás čekají i další zajímavé změny. Technologický průmysl se ještě otřese v základech…

Mark Gourmet z Bloomberg, Ming Chi Kuo a další přední ikony prozradili, jak bude vypadat samotný vzhled – těšit se můžeme na ploché hrany pouzdra ve stylu posledních iPhonů, nebo třeba přepracované vstupní porty. Prozatím však není známo, v jakých barvách bude novinka prodávána – inspiruje se Apple u letošních iMaců a dostane se MacBook Pro na pulty obchodů v sérii několika různých barev?

Podle inženýrů, kteří se podíleli na vývoji dostane přepracovanou obrazovku v podání mini-LED technologie, na které Apple pracuje již dlouhá léta. Neustále je však doprovází výrobní problémy, což může ve výsledku znamenat nedostatečné zásoby. Ostatní parametry by měly zůstat stejné. Co se však změní je označování produktů pod samotným displejem – to se podle zahraničních zpráv Apple chystá u očekávaného modelu zcela odstranit, zřejmě kvůli zúžení prostoru pro obrazovku a zmenšení samotné konstrukce počítače. Co dalšího nás čeká? 13,3palcový MacBook Pro, MacBook Air a možná další zařízení M1 budou mít modifikaci M1 se stejným počtem jader v centrální procesorové jednotce, s jádry 9/10 v GPU (místo současných 7/8), ale budou to vylepšená jádra s lepším výkonem než M1.

Možná by to bylo logické. 1 v M1, stejně jako 14 v Apple A14, označuje verzi jader v ústředních a grafických procesorech. Jádra jsou možná nejsložitějším a nejdůležitějším prvkem systému na čipu; jejich vývoj a ladění trvá velmi dlouho. Změna počtu jader a nahrazení některých designových prvků (slibují nahrazení neurálního procesoru) také není snadné, ale stále mnohem jednodušší. Bylo by vhodné označit variantu M1 se zvýšeným počtem jader jako M1X.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články