Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Proč nekupovat Mac Mini s M1 procesorem? Vyplatí se počkat!

Napsal

dne

Mac mini s čipem M1 je opravdu skvělý. V testech dal světlo mnoha předchozím generacím počítačů Apple a znám minimálně dva, kteří přešli z iMacu na monitor a Mac mini M1, protože výkon vlastního čipu Apple je nesrovnatelný s tím, co by procesory Intel mohly nabídnout. A přesto je M1 čip pro základní počítače; Apple nebude dávat stejný procesor do MacBooku Air a například do Mac Pro. A design Mac mini v podstatě zůstal nezměněn. Aktualizace pro Mac mini se již navrhuje, a to se může stát ještě před koncem roku 2021.

S první verzí Mac mini na Apple Silicon se Apple rozhodl znovu použít svůj osvědčený, starší design z předchozí generace, ale s novými interními prvky. V příští verzi by Apple mohl provést několik zásadních změn ve svém kompaktním počítači a také použít čip M1X. Podle zasvěcených s odvoláním na zdroj společnosti Apple se další verze Mac mini bude od té současné lišit nejen v technických specifikacích.

Design Mac mini M1X

U nového Mac mini 2021 se očekává, že Apple využije menší vnitřní komponenty čipu M1X, aby ztenčil počítačovou skříň. Výsledkem je kompaktnější Mac mini, který zabírá ještě méně místa na stole. Na Macu mini se mi líbí, že i v době, kdy nás Apple nepřekvapí omezenými konektory na svých počítačích (dokonce i M1 MacBook Pro má pouze 2 porty USB-C a ne jeden USB-A), je Mac mini z tohoto trendu naštěstí venku. Na zadní straně Mac mini M1X bude Apple zřejmě nadále nabízet širokou škálu portů, včetně čtyř portů USB 4 (kompatibilní s Thunderbolt 3), dvou USB-A, Gigabit Ethernet a HDMI. Do tohoto seznamu bude přidán kruhový magnetický napájecí konektor, stejný jako 24palcový iMac.

Co je nového v Mac mini 2021?

Použití magnetického konektoru může také označovat externí napájecí zdroj pro Mac mini, což společnosti Apple umožňuje vyjmout jej z pouzdra počítače. Pokud je to pravda, vypadá to, že Apple by mohl zaujmout přístup, který již zvolil v iMacu 24 a to umístěním portu Gigabit Ethernet přímo na napájecí zdroj, což šetří trochu více místa na zadní straně samotného Mac mini.

Mac mini také obdrží aktualizované hliníkové „nohy“, pokud se jim tak dá říkat, a horní část počítače bude vyrobena z plexiskla. Očekávaná novinka bude podle zasvěcených lidí k dispozici v různých barvách, podobně jako nový iMac 2021. To znamená, že Apple může nový Mac mini nabízet v 7 barvách.  Pokud to všechno Mac mini opravdu nabídne, bude to skutečná bomba. Pokud jde o hodnotu za peníze, jedná se o jeden z nejlepších počítačů Apple, který nabízí dobrou škálu portů a použití s ​​jakýmkoli monitorem. Rozdíl bude 12jádrový CPU a 16jádrový GPU ve srovnání s 8jádrovým CPU a 7jádrovým nebo 8jádrovým GPU v M1. Očekává se také, že čip bude podporovat až 32 GB RAM a umožní připojení tří externích monitorů k počítači místo dvou (v současné době jde o omezení M1).

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články