Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Video a osobní dojmy: Těšíte se na nový iOS 10? Podívejte se, s čím by mohl Apple přijít!

Napsal

dne

Přestože jsme Vám včera ukázali, jak by asi mohl vypadat nový iOS 10 v tomto článku: Video: Povedený koncept na iOS 10. Apple by se mohl inspirovat, máme my Češi jedno krásné pořekadlo. „Tisíc lidí, tisíc chutí“. Je tomu tak nejen v kuchyni, ale právě i na poli moderní technologie. Nejaktuálnějším důkazem je právě vydaný iPhone SE, který na jednu stranu sbírá jednu chválu za druhou, musí se ovšem popasovat také s vlnou kritiky. Proto bych Vám nyní rád ukázal velice povedený koncept iOS 10, který vydala společnost MacStories. – osobně jsem zastánce tohoto povedeného konceptu, oproti první nabízené variantě.

Video s povedeným iOS 10 Conceptem si můžete prohlédnout přiloženém pod článkem. Je pojmenované iOS 10 Wishlist a bylo vytvořeno Federicem Viticcim a Samem Beckettem.

1. Změna Control Centra

V přiloženém konceptu je možné vidět, že si autoři velice s Control centrem vyhráli. Velice mě zaujalo zapojení 3D Touch / Force Touch displeje právě v Control Centru a osobně bych uvítal, možnost změny pořadí ikon, či dokonce vypnutí některých a nahrazení novými, pro mě osobně používanějšími.

iOS-10-koncept-3

2. Dark Mode

Pro mě skoro až srdeční záležitost, která mi pomalu vyrazila dech. Osobně se mi hrozně líbí, když mám možnost odepsat někomu pomocí „Rychlé odpovědi“ z plochy, (Například na iMessage) když se mi neotevírá přímo celá aplikace. Vysunutá klávesnice je celá černá a je to oproti klasické bílé velice vítaná změna.

iOS-10-koncept-4

3. Rychlejší vkládání a vyhledávání emotikonů

Rychlejší vkládání a vyhledávání emotikonů je spíše záležitostí pro děvčata, která zajisté ocení, možnost vložení kocourků se srdíčkama místo očí rychlostí blesku.

iOS-10-koncept-5

4. Snazší procházení souborů na iPadu

Momentálně nejsem vlastníkem iPadu, protože od pořízení Macu se mi válel pouze na poličce a prášilo se na něj. Možnost procházení soubory s lehkých náhlednem zpět do původních složek beru jako krok kupředu. Společnost Apple jednoznačně iPady ještě neodpisuje a vidí v nich budoucnost. Řekl bych, že aktualizaci od aktualizace se iOS čím dál více přibližuje OS X.

iOS-10-koncept-7

5. Přenášení textů a obrázků v Multitaskingu

Musím se přiznat, že se mi Multitasking na iPadu vyhnul, rád si rozděluji ale obrazovku na Macu na dvě části, případně přidávám druhou obrazovku na televizi, čímž si usnadňuji práci. Proto mě právě možnost přenášení obrázků a textů v Multitaskingu velice zaujala a akorát to potvrzuje moje předchozí slova, práce na iPadu, tedy s iOS se velice přibližuje práci na Macu, tedy na OS X.

iOS-10-koncept-8

6. Textová Siri

Absence Siri v některých jazycích, jako je například Český jazyk je velice nepříjemná. Ne všichni jsme dokonalý angličtináři, ano většina z nás se dokáže v dnešní době anglicky domluvit, když něco potřebuje, ale abychom si troufli na ovládání iPhonu hlasem? V anglickém jazyce? První problém nastává v našich jménech.. Například zkuste na svém iPhonu řící hlasové asistentce Siri: „Hey Siri, Call Babička“.. protože takhle máte v telefonu Vaši babičku právě uloženou. Siri nedokáže rozpoznat slovo Babička a může se stát, že vytočí někoho úplně jiného. Textovou Siri tedy beru jednoznačně jako přínos, ikdyž v tomto hledu si myslím, že bude snazší Babičku najít v kontaktech.

Zdroj: MacRumors.com

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články