Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Niceboy HIVE Beans. Bezdrátová sluchátka s parádním designem

Napsal

dne

Hledáte cenově dostupná, kvalitně zpracovaná a elegantní sluchátka pro váš iPhone? Společnost Niceboy nabízí zákazníkům opravdu široký výběr příslušenství, přičemž velmi povedeným modelem je testovaná varianta HIVE Beans. Tento kousek, který mimochodem svým designem připomíná oblíbená sluchátka AirPods od Applu, jde cestou ideálního poměru cena/výkon, přičemž má rozhodně co nabídnout. Zákazníky láká na realistický zvuk, bezproblémový přenos a voděodolné krytí IPX4. Čím nás tento kousek dokázal překvapit a vyplatí se investovat necelých tisíc korun? Na to se společně podíváme v této krátké recenzi.

Obsah balení

Pokud si tato sluchátka objednáte, dorazí vám v elegantní žlutobílé krabičce z kartonu, přičemž je přední část řešena magnetickým zapínáním, což působí luxusnějším dojmem při rozbalování. Přední strana pak zobrazuje samotná sluchátka v celé jejich kráse, přičemž po stranách se dozvíte ty nejdůležitější technické specifikace produktu. Po rozbalení je v horní části uloženo nabíjecí pouzdro ve vybrané barvě, v našem případě se jedná o jasně bílé provedení, které je spíše více univerzální ke každému iPhonu či jinému produktu od Applu. Pořídit si je mimochodem můžete také v černém provedení, které je v nabídce za stejnou cenu.

Bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Beans včetně nabíjecího pouzdra (boxu) jsou uložena v elegantním molitanu, což nejen že dobře vypadá, ale také zajistí bezpečný transport až k vám domů bez poškození. Všechno má v krabičce tedy své vyhrazené místo. Pod prvním patrem najdeme také menší krabičku s uživatelským manuálem v několika různých jazycích (včetně českého) a nechybí samozřejmě ani nabíjecí kabel s koncovkou USB-C / USB-A. Dobíjet tedy můžete přes kterýkoliv zdroj třeba v počítači, nicméně pro rychlejší dobití doporučujeme dokoupit síťový adaptér, případně využít ten, který máte doma, nebo v kanceláři navíc.

Co se týká obsahu balení, kromě pěkného zpracování krabičky se jedná o standardní obsah, který najdete také u jiných sluchátek v podobné cenové relaci. Dle našeho názoru si Niceboy umí vyhrát i s detaily a chce, aby se zákazník a nový uživatel cítil skvěle už při samotném rozbalování krabičky.  Rozhodně není co vytknout. Sluchátka si během chvíle oblíbíte, nejenom kvůli modernímu designu, nízké hmotnosti, ale také díky pěknému zpracování a slušné kvalitě zvuku, který vás přenese do světa oblíbené muziky.

Zpracování a kvalita sluchátek

Přestože se s tímto designem nabíjecího boxu a typu peckových sluchátek setkáváme běžně a výrobci jej hojně nabízí, někoho možná nikterak neohromí, nicméně za nás se jedná o spojení dvou skvělých věcí – povedený design ve stylu jednoduchosti a kvalitní značka, která má na českém trhu obrovské zastoupení, proto bychom dali přednost raději značce Niceboy, než některé z dalších v nabídce. A upřímně, vymyslet něco jiného, v jiných tvarech, když se takové provedení prodává nejčastěji? Rozhodně by to byl krok vedle. Co se týká samotného pouzdra, na jeho přední straně najdeme LED diodu, která indikuje stav nabití a logo společnosti, které působí nijak nerušeným dojmem.

Co se týká spodní části nabíjecího boxu, tam najdeme USB-C konektor a označení typu CE, což prokazuje splnění bezpečnostních, zdravotních i environmentálních požadavků EU. Vyklápěcí pant s víkem lze snadno sejmout, není zde ale žádný magnet, nebo jiný spojovací mechanismus a tak lze očekávat, že po několika letech používání se může projevit standardní opotřebení se sníženým přítlakem. Samotná sluchátka jsou na pohled i dotek příjemné malé pecky, které skvěle drží v uších a díky své nízké hmotnosti o nich vůbec nevíte, i při dlouhodobém používání jsme nezaznamenali otlačení, nebo jinak nepříjemnou situaci.

Na tzv. tyčince mají LED diodu a multifunkční tlačítko, které můžete využít k přehrání/pauze, přijetí/odmítnutí/ukončení hovoru, zvýšení/snížení hlasitosti, přeskakování skladeb či třeba k přivolání hlasového asistenta. Využít můžete například Siri, nebo Google Assistant. Ještě před tím, než sluchátka budete párovat, je třeba sejmout sejmout pásku z nabíjecích pinů a nechat sluchátka chvíli nabíjet v pouzdře. Jakmile je poté vyjmete z boxu, sama se spárují a LED dioda začne blikat bílou a oranžovou barvou, což značí, že jsou připraveny na párování. Pak už jen stačí přejít do Nastavení a Bluetooth, kde najdete nové zařízení – spárování potvrdí akustická znělka. Nepotřebujete k tomu tedy stahovat žádnou další aplikaci, proces je velmi jednoduchý.

Technické parametry a testování

Co se týká technických parametrů, testovaná sluchátka Niceboy HIVE Beans disponují Bluetooth 5.0, přičemž zvládne bezztrátový přenos až na vzdálenost 10 metrů. Profily Bluetooth jsou HSP, HFP, A2DP a AVVRCP, přičemž nechybí podpora kodeků SBC a AAC. Velmi nás potěšila odolnost vůči vodě s krytím IPX4 (chráněno proti stříkající vodě), nebo třeba celková doba přehrávání hudby až 20 hodin (s krabičkou). Na jedno nabití zvládne až 4 hodinovou aktivitu. Uvnitř sluchátek najdeme 30 mAh baterii, přičemž nabíjecí pouzdro má kapacitu 300 mAh. Zařízení má 10mm reproduktor a frekvenční rozsah 20Hz až 20kHz.

A jak vlastně hrají? Upřímně nás překvapilo, jak hlučná dokáží být, pokud máte rádi hudbu na maximum a chcete si vychutnat všechny tóny, pak není nad čím přemýšlet. Optimální je ale úroveň někde kolem 80%, kdy hrají více než obstojně a šumění, nebo zkreslení zvuku vás opravdu nečeká. Ovládání sluchátek reaguje okamžitě bez prodlevy a nesetkali jsme se s tím, že by z nějakého důvodu sluchátka ztratila signál, nebo se odpárovala a tak podobně. Nicméně je důležité zmínit, že peckový tvar sluchátek nemusí padnout každému a proto je vhodné si podobný styl třeba někde nejprve vyzkoušet. Přes sluchátka jsme vyřídili i pár hovorů, přičemž i pochvalu zaslouží kvalitní a hlasitý mikrofon.

Shrnutí a závěr

Sluchátka za tisícovku, co dobře vypadají, jsou kvalitně zpracovaná a hrají opravdu slušně? To jsou Niceboy HIVE Beans. V této cenové relaci byste jen těžko hledali srovnatelnou konkurenci, která za něco stojí. Vybrat si navíc můžete z dvojice různých barev a vychutnat si můžete dlouhé přehrávání oblíbené hudby, ať už vyrazíte kamkoliv. Pokud tedy hledáte cenově dostupná sluchátka, která disponují skvělou výbavou a povedeným designem, máte vybráno. Pořídit je můžete přímo na oficiálních stránkách pod tímto odkazem.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články