Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: AirPower bezdrátová nabíječka pro iPhone a Apple Watch.

Napsal

dne

Jednou z užitečných funkcí, po které volali milovníci Apple produktů již dlouhá léta je zaručeně možnost bezdrátového dobíjení. Podporu založenou na principu elektromagnetické indukce integrovala kalifornská společnost u loňských modelů iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X, což znamená, že je možné využívat Qi bezdrátové nabíječky od výrobců třetích stran. Chcete dobíjet bezdrátově? V této recenzi se společně podíváme na jednu z dostupných bezdrátových nabíječek.

AirPower

Společnost Apple na své podzimní konferenci Keynote v roce 2017 představila speciální podložku AirPower, která dokáže nabíjet až tři produkty zároveň, přičemž stále není k dispozici pro veřejnost. Jedná se o velmi povedený a elegantní produkt, který si jistě najde oblíbení u řady zákazníků. Pokud ale nechcete čekat, nebo chcete zvolit alternativní řešení, pak vás rozhodně překvapí NPi AirPower – bezdrátová nabíječka pro iPhone a Apple Watch, která se inspirovala u Applu a na první pohled působí velmi luxusním dojmem!

Výrobce NPi se soustředil na jednoduchost a eleganci mimo jiné taktéž u samotného balení produktu. V případě, že si bezdrátovou nabíječku pro iPhone zakoupíte, dorazí vám ve sněhově-bílé, kartonové krabičce obdélníkových rozměrů, přičemž po stranách objevíte základní grafickou vizualizaci prezentující využitelnost a kompatibilitu produktu. Podle dostupných informací je NPi AirPower kompatibilní s iPhone X / iPhone 8 Plus / iPhone 8, dále pak Note 8 / S8 Plus / S8 / S7 Edge. Připojit lze také jakýkoliv jiný smartphone podporou Qi protokolu. Je však třeba upozornit, že jsou kompatibilní i chytré hodinky Apple Watch první generace, přestože výrobce uvádí pravý opak!

Ve stručnosti se zaměříme na obsah balení. Kromě samotného produktu v pěnové výstelce a uživatelského manuálu v angličtině nic víc nehledejte. V podstatě ani není třeba. Český návod si můžete stáhnout on-line (stačí nascanovat QR kód na obale). Krabičku si pak můžete vystavit například vedle dalších krabiček z vaší sbírky Apple produktů.

AirPower

Pokud se budeme soustředit na design, je zcela patrné, že se inspiroval výše uvedeným produktem AirPower. Podložka je válcového typu, přičemž ji tvoří z celé části plastová hmota s matným povrchem. Nabízí dostatek prostoru pro dvojici zařízení, přičemž během testování nebyl problém s jakýmkoliv nechtěným posouváním po podložce. Je tedy možné nabíjet dvojici produktů zároveň, přičemž maximální výstup napájení pro iPhone je 7,5W, pro hodinky Apple Watch pak 2W.  Zařízení, které rychlé nabíjení nepodporuje bude nabíjeno 5W. AirPower sám zjistí, jakým výkonem nabíjet. Stačí jen položit telefon a hodinky na vyhrazená místa a nabíjení začne automaticky.

Na spodní straně můžeme najít několik protiskluzových bodů, které zabrání pohybu po stole, což je velmi praktické. Celkově působí AirPower luxusním dojmem a bude ladit k pracovní stanici, nebo třeba na nočním stolku vedle vaší postele.

AirPower

Pokud budeme srovnávat s konkurenčními bezdrátovými podložkami, tento model nabízí integrovaný dobíjecí kabel USB, nemusíte tedy připojovat další kabely, v balení však chybí síťový adaptér, který zajistí rychlejší dobíjení. Ten si však můžete pořídit například zde. AirPower můžete připojit jak k počítači, tak do elektrické sítě, dobíjet tedy můžete kdekoliv. Během testování nebyl zaznamenán problém s nekompatibilitou, výrobce tedy své produkty certifikuje a vy nemusíte mít obavy, že vám s další aktualizací iOS přestane nabíjet.

Tento skvělý doplněk můžete zakoupit na stránkách našeho partnera Applessories.cz, přičemž je skladem a navíc získáte doručení až domů zcela zdarma! V současném okamžiku je navíc produkt se slevou 100 korun! Standardní doporučená cena je 1,499,- Kč.

applessories

 

Jak nabíječka AirPower funguje? Jedná se o integrované jednoduché a intuitivní bezdrátové nabíjení. Díky úplně nové konstrukci se skleněnou zadní stranou fungují iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus s nabíječkami s certifikací Qi, které jsou k dostání jako samostatné doplňky a které taky najdete v autech, kavárnách, hotelech, na letištích nebo třeba zabudované v nábytku. Qi je otevřený univerzální standard vyvinutý organizací Wireless Power Consortium (WPC). 

Pokud bychom měli shrnout testovaný produkt, zaujalo nás zejména designové zpracování, které velmi připomíná AirPower od Applu. Dále pak rychlost dobíjení, možnost připojit dvě zařízení zároveň. Optimální je taktéž délka integrovaného kabelu (1m). Jediným nedostatkem je materiál náchylný k zašpinění, přičemž bychom ocenili delší dosah bezdrátového dobíjení, což je však není problém pouze této podložky. Pokud nechcete čekat na AirPower, který se bude prodávat přibližně za 6000 korun, pak se jedná o skvělé řešení, které splní vaše očekávání.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články