Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Zajímavost: Kolik dní musíme pracovat na iPhone 12 Pro?

Napsal

dne

Analytici Picodi.com zmapovali ceny iPhone 12 Pro (128 GB) a srovnali je s průměrnou mzdou v několika desítkách zemí světa. Na základě těchto údajů vypočítali, jak dlouho musí lidé z těchto států pracovat, aby si mohli koupit tuto novinku od Apple. Oficiální cena iPhone 12 Pro (128 GB verze) je v ČR 29 990 Kč. Jenže ve srovnání s loňským rokem, v letošní výbavě nenajdete ani nabíječku ani sluchátka.

Podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu průměrná hrubá mzda dosahuje v ČR 34 271 Kč (čistá částka je 25 685 Kč). To znamená, že průměrný Čech musí pracovat 24,5 dnů, aby si mohl dovolit nový iPhone 12 Pro (tedy za předpokladu, že nemá žádné jiné výdaje). Je to ve srovnání s loňským indexem iPhone téměř o jeden den méně (0,7).

Vysoké příjmy ve Švýcarsku umožňují vydělat na iPhone již za 4,4 dnů.. Za průměrnou mzdu si lidé v Americe pořídí tuto novinku po šesti dnech práce (6,1), a Australané nebo obyvatelé Lucemburska potřebují na to zhruba týden (6,6 dne).

Ve skupině zemí, které zveřejnili cenu nového smartphonu od Apple, nejhorších výsledků dosáhlo Mexiko a Indie. Lidé z těchto zemí musí pracovat až 54,4 dnů, aby si mohli koupit nový přírůstek do rodiny jablečných telefonů.V Rusku musí chodit do práce po dobu 47,5 dnů a v Černé Hoře 47,3.

Zdroj: Picodi

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články