Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak sdílet soubory přes iCloud Drive na iOS a macOS.

Napsal

dne

Společnost Apple představila novou aplikaci „Soubory“ v operačním systému iOS 11. Tato iniciativa byla navržena tak, aby zjednodušila interakci se soubory a dokumenty ve vašem zařízení. A jak ukázala praxe, program se ukázal být opravdu užitečný – zejména na tabletových počítačích iPad Pro. Mimochodem, tato skvělá vychytávka umožňuje nejen sdílet soubory, ale také upravovat dokumenty, které nepodporují správce třetích stran z App Store. V tomto článku se společně podíváme na to, jak aktivovat sdílení a upravit oprávnění. Čtěte dál…

Možnost sdílení byla dlouhodobě přítomna v jiném úložišti dat od jiných dodavatelů – ať už se jedná o populární Dropbox nebo Disk Google. Nicméně, společnost Apple se k těmto firmám připojila a společně s výše uvedenou verzí systému proběhla implementace. Mimochodem pro připomenutí, k používání funkce potřebujete nejméně macOS Sierra, nebo iOS 11.

Co je tedy nová funkce sdílení v iCloud Drive?

Smyslem této funkce je zajistit, aby uživatelé měli nejen přístup k určitým souborům, ale také měli okamžitou možnost je editovat. V iOS 11 (v aplikaci Files) a v macOS High Sierra (v sekci iCloud Drive) byla přidána speciální položka, která umožňuje pozvat uživatele. Pozvánku můžete poslat jakýmkoliv pohodlným způsobem (ať je to iMessage, E-mail, Telegram atd.).

Jak aktivovat sdílení v systému iOS?

  • Spusťte aplikaci „Files“ a přejděte do sekce iCloud Drive.
  • Klikněte na tlačítko Vybrat v pravém horním rohu.
  • Zbývá vybrat požadovaný dokument a pak kliknout na tlačítko „Sdílet“. To lze provést pomocí odpovídající ikony níže nebo po vyvolání kontextového menu.
  • Zadejte kontakty uživatelů, kterým budou zaslány pozvánky. Důležitou podmínkou je, že pro sdílení musí uživatelská zařízení pracovat na aktuálních verzích operačního systému, jinak je systém přesměruje na webovou stránku iCloud.com.

Jak aktivovat sdílení na počítačích Mac?

  • Spusťte Finder a přejděte na kartu iCloud Drive.
  • Vyberte požadovaný dokument a poté vyberte v kontextové nabídce „Sdílet -> Přidat osoby“
  • Pošlete pozvání prostřednictvím e-mailu, iMessage nebo AirDrop.
  • Všechno je připraveno! Uživatel musí pouze otevřít odpovídající odkaz.

Jak upravit oprávnění?

Samozřejmě můžete nastavit oprávnění pro každého z pozvaných uživatelů (v nabídce je možnost zobrazit, nebo upravit). V případě potřeby lze účastníky odebrat nebo přidat nové. Přístupová práva můžete konfigurovat v položce „Nastavení sdílení“. Stejným způsobem můžete omezit přístup k souborům a dokumentům.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články