Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Balení bez nabíječky. Jak Apple šetří životní prostředí?

Napsal

dne

O tom, že společnost Apple přestala dodávat do standardního balení iPhonů síťovou nabíječku zřejmě nemusíme příliš psát. Tato informace se totiž během okamžiku roznesla do celého světa a rázem začal každý odborník popichovat Apple za to, že chtějí na zákaznících ušetřit a jde jim pouze o globální zisky. Tyto nenávistné komentáře a negativní reakce bohužel Apple už zpět nevezme, nicméně podle průzkumů se daří šetřit životní prostředí a to poměrně ve velkém měřítku. Jak uvádí zahraniční zdroj News.MyDrivers.com, tímto krokem se podařilo ušetřit 550 000 tun rudy (pro využití kovu k výrobě).

Apple v přepisu ochrany životního prostředí znovu zdůraznil: „Nabíječka již není součástí dodávky, tato změna je skutečně velmi odvážná. Podle odhadů jsme ušetřili 550 000 tun měděné, cínové a zinkové rudy. Menší využívání zdrojů Země za to stojí. “

Apple packs 5G iPhone 12 in "delicate" thin box due to lack of accessories  - Technology Shout

Apple tvrdí, že nejen šetřil přírodní zdroje Země, ale redesignem také zcela odstranil plastovou fólii, která obaluje krabici s iPhonem. Snižuje tak také množství spotřebovaného plastu o zhruba 600 tun.  Použití menšího a lehčího balení umožňuje umístit až o 70 % více krabic iPhone na přepravní paletu, což pomáhá dále snížit naši uhlíkovou stopu. Vysvětlení Applu však nedávalo spotřebitelům žádný smysl. Na několika platformách netizeni kritizovali Apple za jeho mazanou povahu. Pokud jde o skutečný důvod, proč společnost odebrala nabíječku, ten si můžeme vymyslet podle sebe. Jedno je však jisté, omezené příslušenství v balení je pro byznys Applu dobrá věc. Vyjmutím nabíječky a sluchátek EarPods z krabice Apple zatím ušetřil celkem 6,5 miliardy dolarů. Po odstranění tohoto příslušenství Apple stále nesnížil cenu smartphonu.

Apple ušetří 35 dolarů za každý prodaný iPhone, ale snížení nákladů není pro spotřebitele, ale pro samotnou společnost.

Minulý rok Brazílie udělila společnosti Apple pokutu 2 miliony dolarů jako trest za porušení spotřebitelských zákonů a nerespektování brazilských zákazníků. Agentura pro ochranu spotřebitelů uvedla, že společnost porušila brazilské zákony na ochranu spotřebitele tím, že v balení zařízení nedodala nabíječku. Odpovědí Applu je, že mnoho zákazníků již má nabíječky ve svých domovech, což ve spojení s ekologickými výhodami jejich odstranění také výrazně snižuje půdorys celého boxu iPhone. Společnost zdůrazňuje, že tento krok je pro ochranu životního prostředí, protože její průzkum ukazuje, že uživatelé mají často k dispozici nabíjecí adaptéry. Tento přístup však vyvolává mnoho kritiky. Ostatně určitě se najdou spotřebitelé, kteří nabíjecí hlavy potřebují. Navíc existují pochybnosti, že skutečným účelem společnosti je ušetřit náklady a dokonce ušetřit miliardy dolarů.

Apple reduces price of accessories not included in iPhone 12 box |  AppleInsider

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články