Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Apple nahradí Messaging na Mac novou aplikací od iOS 14

Napsal

dne

Letos mohli někteří hackeři získat přístup k první verzi systému iOS 14 ještě před samotným představením. To vedlo k velkému množství úniků snímků obrazovek a dalších informací o nové verzi mobilního operačního systému Apple. Díky tomu byl získán kód iOS 14 týkající se budoucích počítačů Mac – abych byl přesnější, nová verze systému macOS.

V nové verzi macOS Apple odstraní známou aplikaci Messaging z počítačů Mac. V kódu operačního systému byla zmíněna nová aplikace Messaging vyvinutá pomocí technologie Catalyst. To znamená, že Apple migruje aplikaci Messaging z iOS 14 na Mac a bude to podobné tomu, co nyní existuje na iOS a iPadOS, což zahrnuje pokročilé funkce, jako jsou převody peněz a další rozšíření.

Nová verze systému MacOS

Technologie Catalyst umožňuje vývojářům bezproblémově přenášet své aplikace z iOS na macOS. Přestože společnost Apple již zavedla některé aplikace vytvořené v souladu s touto technologií, například Voice Recorder, Podcasts a Promotions, žádná ze zabudovaných aplikací macOS nebyla nahrazena jejich verzí pro iOS. Cílem Catalyst je poskytnout vývojářům možnost vytvářet univerzální aplikace, které budou stejně dobře fungovat na počítačích iPhone, iPad a Mac. To samozřejmě také posílí aplikační průmysl – vydavatelé získají další pobídku pro vývoj softwaru a uživatelé budou mít přístup k novým užitečným aplikacím.

Od roku 2011 obdržel iMessage několik nových funkcí, včetně nálepek, efektů zpráv a dokonce nativních aplikací. To vše však není k dispozici pro uživatele Mac, protože verze aplikace pro MacOS má stále základní funkce, které vám umožňují pouze odesílat a přijímat zprávy.

Co je to projekt Catalyst?

Zájmem v tomto případě není ani tak samotná aplikace Messages, ale skutečnost, že Apple nakonec začne široce využívat možnosti projektu Catalyst. V loňském roce si vývojáři stěžovali, že proces přenosu aplikací v rámci iniciativy Project Catalyst nebyl tak snadný, jak tvrdí Apple. Většina kódu zůstává stále stejná, ale aplikace portování jsou mnohem obtížnější, než slíbil Apple.

Ve struktuře rozhraní a modelu řízení došlo k dramatickým rozdílům, které iPad a Mac nemají prakticky nic společného. Ve stejné době, na poslední WWDC v roce 2019, Apple uvedl, že proces přenosu budu co nejjednodušší. Vývojáři musí zaškrtnout odpovídající políčko v projektu aplikace iOS, aby aplikace mohla začít také pracovat na MacOS.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články