Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Aplikace tvrzeného skla na iPhone / iPad / iPod a jeho výhoda oproti ochranným fóliím!

Napsal

dne

V dnešní době existují snad pouze dvě varianty ochrany displeje Vašeho iPhonu, iPodu či iPadu. První variantou je klasická, dříve velice oblíbená, ochranná fólie, která byla momentálně přeřazena „na druhou kolej“ čím dál více tvrzenými skly.

Rozdíl mezi klasickou ochrannou fólií a tvrzeným sklem v praxi!

Dříve populární, dnes spíše opomíjené ochranné fólie nahradila tvrzená skla, která chrání Váš displej proti umaštění, poškrábání, menším nárazům a dalším nepříznivým vlivům, které mohou poškodit Váš telefon / tablet. Zalíbení uživatelů si získala tvrzená skla především díky své tloušťce, která se pohybuje většinou okolo 0,3mm a dokáže absorbovat menší nárazy či pády. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mi již tvrzené sklo zachránilo párkrát displej. Samo sklo sice prasklo, displej ovšem zůstal nepoškozený, čímž splnil svůj účel a moje peněženka si mohla oddechnout.

Rozdíl mezi klasickou ochrannou fólií a tvrzeným sklem při aplikaci na displej!

Snad každý majitel iPhonu, iPodu či iPadu řešil, jak tvrzené sklo či fólii nalepit. Dříve jsem lepení fólií nesnášel. Ochranná fólie díky svému tenkému „tělu“ se velice snadno ohýbala a při aplikaci velice často docházelo k tvorbě „bublinek“ mezi ochrannou fólií a displejem. S příchodem tvrzených skel tento problém skoro vymizel. Pokud se při aplikaci tvrzeného skla trefíte přesně do středu (nic těžkého), sklo samovolně přilne k displeji. Mnoho lidí se aplikace tvrzeného skla na displej bojí, v dalším odstavci Vám ukážu, že obavy jsou zbytečné!

maxresdefault-2

Aplikace tvrzeného skla na displej Vašeho iPhonu / iPadu / iPodu!

V prvé řadě nezapomeňte zkontrolovat, že sklo které jste zakoupili je jednoznačně určeno pro Vaše zařízení! Máte-li iPhone / iPod / iPad v obalu, vyjměte jej a položte na stůl – displejem nahoru. Sklo je třeba řádně očistit a odmastit, nejprve použijte alkoholem napuštěný hadřík k odstranění těchto nečistot, následně vše setřete druhým, suchým hadříkem.

Připravili-li jste takto Váš iPhone / iPod / iPad, sloupněte ochrannou fólii z tvrzeného skla, která chrání část skla s lepidlem a opatrně přiložte sklo, přestně DOSTŘEDU telefonu! Z vlastní zkušenosti doporučuji centrovat sklo podle tlačítka homebutton a horní části se sluchátkem. Poté přitlačte prstem doprostřed displeje, pozorujte jak sklo krásně přiléhá k celému displeji a máte hotovo!

návod

Jaké tvrzené sklo je nejlepší si vybrat?

Na internetu můžete v dnešní době zakoupit mnoho kusů tvrzených skel, některé ovšem nedosahují potřebné kvality. Mohou mít špatné rozměry, stane se tedy, že nedoléhají tak, jak by měli ke krajům. Další mohou mít výrobní vady, jako jsou bublinky již přímo od výroby ve skle, či hrany tvrzeného skla nebudou mírně zaoblené, ale ostré. S ostrými hranami je sklo náchylnější na poškození a může docházet k nepříjemnému pořezání prstů.

V rámci článku bych Vám doporučil tvrzené sklo z eshopu TvrzenýSklo.cz, které je 0,26mm tlusté. Má mírně zaoblené hrany a krásně přiléhá k displeji Vašeho iPodu, iPadu či iPhonu. Díky spolupráci magazínu FanApple.cz a eshopu TvrzenýSklo.cz Vám mohu nabídnout slevu 20% na celou objednávku po zadání slevového kódu: fanapple.

Blabla

 

 

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články