Návod: Snadná změna formátu fotografií v systému iOS.

Kalifornský gigant nedávno představil celkem dva multimediální formáty fotografií v operačních systémech iOS 11 a poslední veřejné verzi macOS High Sierra 10.13. Jedná se konkrétně o formáty s označením HEIF a HEVC. Jejich hlavní výhodou je podstatně menší velikost, přestože nabízí stejnou kvalitu obrazu, jako formáty JPEG, PNG a H.264. Pokud ale chcete snímek přenést na jiné zařízení, může nastat problém, některé si s ním totiž neporadí.

Výše uvedené formáty se používají především při pořizování snímků nebo nahrávání videa. Apple nastavil uživatelům následující: Pro obrázky využíváte formát HEIF a formát HEVC pak pro video. Jakmile dochází k exportu či sdílení snímků z iOS zařízení, vybrané soubory jsou automaticky převedeny do kompatibilního formátu. Může však nastat situace, kdy využíváte starší verzi aplikace, která bude chtít vybrat původní formát snímku, přičemž vám nabízíme následující – tuto funkci ručně vypnout v Nastavení.

Jak na to? Přejděte na vašem iOS zařízení do Nastavení a zvolte záložku Fotoaparát. V horní části se objeví možnost Formáty a nastavte si možnost Nejkompatibilnější namísto vybrané volby Vysoká efektivita. Počítejte však s tím, že budou fotografie zabírat více místa na vašem úložišti. Kdykoliv je však možné vrátit původní formát stejným postupem.

Výsledek obrázku pro ios change format photo

Zdroj: TheVerge

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz