Jaký je rozdíl mezi iPhone 11 a iPhone XR? Stojí upgrade za to?

Během včerejšího večera oficiálně představila společnost Apple očekávané modely jablečných telefonů, přičemž v mnoha případech veškeré úniky předem předpověděly bližší informace. Díky mnoha barevným variantám ho uživatelé nazvali nástupcem iPhone XR. Na první pohled se tyto dva chytré telefony liší pouze v modulu kamery a rozdíl v ceně je poměrně malý. V loňském roce totiž Apple prodával základní model iPhone XR za 22 490 Kč, přičemž letos si nástupce můžete pořídit o téměř 1500 korun levněji. Čtěte dál…

Oba chytré telefony mají skleněné záda a hliníkové pouzdro – iPhone 11 je  více šetrnější k životnímu prostředí. V posledních letech se jedná o celosvětový trend a Apple mu nemohl pomoci, ale podpořit jej. Diagonální a typ obrazovky jsou také stejné – 6,1 palce Liquid Retina HD s použitým IPS panelem. Rozměry se proto neliší (až do milimetru), stejně jako hmotnost. Jaký je tedy rozdíl mezi těmito modely?

Výsledek obrázku pro iphone 11 vs iphone xr

Začněme hlavní věcí – zadními kamerami. Nejnovější iPhone 11 má systém dvou 12 megapixelových modulů (ultra široký a širokoúhlý), zatímco iPhone XR má pouze jednu 12-megapixelovou kameru. Novinka navíc obsahuje mnoho různých čipů, jako jsou pokročilé algoritmy pro práci s videem, a také noční režim, který umožňuje fotografovat za zhoršených světelných podmínek. Přední kamera na iPhone 11 je také jiná, nabízí totiž 12 megapixelů oproti 7 megapixelům na iPhone XR, také s podporou pro natáčení 4K videa (předchůdce může nahrávat maximum v plném HD). Oba smartphony jsou vybaveny systémem rozpoznávání obličeje, který se zdá, že novinka díky aktualizovaným senzorům funguje trochu rychleji. Pod „kapotou“ zařízení iPhone 11 je špičkový procesor A13 Bionic (v zařízení iPhone XR je nainstalován A12 Bionic), ale zde si stěží všimnete rozdílu.

To, na čem opravdu záleží, je výdrž baterie – iPhone 11 běží o 1 hodinu déle než jeho předchůdce. Pamatujete, jak Apple nabízel iPhone XR jako nejdéle fungující smartphone? Dostáváme se k prodejní ceně. Základní variantu, jak bylo uvedeno výše, můžete pořídit již od 20.990.- a pokud chcete větší úložiště, za 128GB variantu zaplatíte 22 490,00 Kč, za nejvyšší model 256GB pak 25 590,00 Kč. Předobjednávky začínají 13. 9. ve 14:00 SELČ.

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala iOS 13.4 GM pro všechny vývojáře.

Výsledek obrázku pro iphone 11 vs iphone xr


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz