iPhone se vypíná v mrazivém počasí. Jak tento problém snadno vyřešit?

Rtuť na teploměrech se v posledních dnech pohybuje kolem bodu mrazu a přesně v tomto zimním období můžete pocítit problémy spojené s kratší výdrží baterie u iPhonů, případně dochází k okamžitému vypínání, což nemusí být zrovna příjemná záležitost. V takovém případě je zařízení schopné i při 20-30% baterie přerušit spojení a pokud zrovna očekáváte hovor, nebo důležitou zprávu, spokojení nebudete.  V tomto článku si společně vysvětlíme, kvůli čemu nastává tato situace a jakým způsobem ji můžete snadno vyřešit. Čtěte dál…

Výsledek obrázku pro iphone low battery

Nastává tedy otázka, proč se to týká především iPhonů? Všechny modely používají lithium-ion polymerovou baterii, ve zkratce Li-Pol, která se od klasických Li-ion trochu liší. Oproti konkurenčním variantám jsou velmi citlivé na změnu teploty a v zimním počasí se kapacita baterie rapidně sníží. A nemusí přitom jít o žádné extrémní teploty. Společnost Apple doporučuje iPhone používat při teplotách od 0 °C do 35 °C, vyšší nebo nižší teploty výrazně škodí baterii. V takovém případě je tedy třeba používat iPhone jen v nejnutnější situaci a pokud dochází k častým výpadkům, pak je třeba navštívit nejbližší Apple servis.

Jak poznat, že prochází iPhone nestandardní teplotou? Typickým příznakem na iPhonu je prudký pád ukazatele nabití baterie poté, co ho vyndáte z kapsy – najednou spadne ze 70% na 30% a po kratším používání se takový iPhone i v teplotách pod nulou má tendenci vypínat. Jakmile zařízení připojíte do nabíječky, pak se vrátí zpět na svoji původní hodnotu.

Výsledek obrázku pro iphone battery

Doporučit můžeme servisní služby, které nabízí iPhonePoint na desíti svých expresních pobočkách v Praze. Nejenom, že mají otevřeno každý den do 22:00, jedná se o nejlépe hodnocený Apple Servis v České republice, který si zakládá na kvalitě a perfektně odvedené práci. Pokud se rozhodnete pro tento způsob, pak vám provedou diagnostiku, případně výměnu originální baterie na počkání.

Jak zjistit kondici akumulátoru ve vašem zařízení?
Aktuální kondici baterie si můžete snadno zkontrolovat z pohodlí vašeho domova. Stačí na vašem zařízení přejít do Nastavení – Baterie – Kondice baterie. Akumulátor je vhodné preventivně vyměnit za nový, případně vás na to upozorní sám Apple.
Výsledek obrázku pro iphonepoint

Servis najdete na adrese:

Přečtěte si také:  Nejlepší ochrana displeje Apple Watch! Již nebudete chtít jinou

Nám. Republiky 1 ( Palladium)
Řevnická 1 (Metropole Zličín)
Na Pankráci 86 (Arkády Pankrác)
Roztylská 2321/19 (OC Chodov)
Chlumecká 765/6 (OC Černý Most)
Veselská 663 (OC Letňany)
Plzeňská 8 (OC Nový Smíchov)
Spálená 2121/22 (OC Quadrion)
Revoluční 764/17 (Revoluční 17).


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz