Apple vydal iOS 12.1.4 pro veřejnost. Co je nového?

Jak společnost Apple slíbila v minulém týdnu, konečně jsme se dočkali opravné aktualizace systému iOS, který se zaměřuje především na nedávno nalezenou chybu s komunikační aplikací Face Time. K dispozici je nyní sestavení iOS 12.1.4 pro veřejnost, která zabrání možnosti odposlechu, aniž by o tom druhá strana věděla. Nejnovější aktualizaci si můžete stáhnout prostřednictvím iTunes, případně přes vaše zařízení v záložce Nastavení – Aktualizace systému.

Pokud jste o velkém bezpečnostním problému, který si Apple už ze svého štítu neodpáře neslyšeli, komunikační aplikace FaceTime umožňovala odposlouchávat volaného uživatele, aniž by o tom věděl.  Jednalo se o závažnou bezpečnostní chybu, která mohla některým osobám pěkně zavařit. Na straně volaného se totiž po vytočení okamžitě spustil odposlech, ještě před samotným přijetím hovoru. Kromě veřejné omluvy za způsobené potíže rovněž poděkovala rodině Thomsonů, která na tento problém upozornila.

Situace samozřejmě využila řada zahraničních klientů, kteří se rozhodli podat proti kalifornské společnosti soudní žalobu. Hlavním organizátorem je pak jeden právník z Texasu, kdy ho někdo mohl zaslechnout v okamžiku, kdy svědčil pod přísahou. V důsledku toho uvedl, že informace, které měly zůstat v soukromí byly zveřejněny a bude požadovat finanční odškodnění. Mimochodem kromě této aktualizace se dostal mezi uživatele také macOS 10.14.3, který se soustředí na stabilitu a zabezpečení.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz