Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Známý analytik promluvil o chystané náhlavní soupravě Apple AR/VR

Napsal

dne

Společnost Apple se chystá v následujících letech proniknout také do odvětví rozšířené reality, nicméně prozatím nebylo z oficiálních zdrojů potvrzeno, kdy přesně k premiéře dojde. Na internetu se pravidelně objevují nejrůznější koncepty, jenž prezentují očekávaný design a klíčové funkce. Přestože se již podobných produktů ve světě prodává poměrně dost, bude pro marketinový tým z Cupertina oříškem odprezentovat jedinečné novinky tak, aby se mezi zákazníky projevil dostatečný zájem. Podle dostupných informací by se náhlavní souprava od Applu dostat uživatelům do rukou během následujícího roku.

Na zahraničních stránkách se v posledních týdnech začaly objevovat zvěsti o časovém rámci datumu vydání. Očekávaný kousek, jenž bude nabízet funkce AR i VR s aplikacemi pro hry, média a komunikaci by se podle světově známého analytika Ming-Chi Kua mohla na trhu objevit ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022. Kuo původně ve svém prohlášení uvedl, že revoluční zařízení bylo naplánováno na druhé čtvrtletí roku 2022 , ale po řadě zpoždění a problémům s logistikou v rámci hromadné výroby se zdá, že čtvrté čtvrtletí je časový rámec, na který se nyní Apple zaměřuje. Čtvrté čtvrtletí roku 2022 trvá od 1. října do 31. prosince, což znamená, že oznámení by mohlo být za méně než 10 měsíců.

Autor konceptu: Antonio De Rosa na základě nákresů z The Information

Existuje také šance, že Apple by mohl nabídnout první pohled na svůj headset na již na vývojářské konferenci WWDC 2022 probíhající v červnu, aby vývojářům poskytl dostatek času na přípravu aplikací pro něj ještě před uvedením. Analytici Morgan Stanley říkají, že projekt se nyní „blíží ke startu“, přičemž odráží časovou osu vývoje Apple Watch před jeho spuštěním.

Očekává se, že headset nabídne lehký design , dva 4K micro-LED displeje , 15 optických modulů , dva hlavní procesory , možnost bezdrátového připojení Wi-Fi 6E , funkci pro sledování očí , průhledný režim AR , sledování objektů a ovládání gesty rukou. Přesná cena zařízení je zatím nejasná, ale některé zprávy naznačují, že by to zákazníky mohlo stát kolem 3 000 $. Pokud se zařízení dostane i na český trh, pak očekávejme daleko vyšší cenovku.

Zdroj: MacRumors

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články