Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Zakrýváte kameru na MacBooku? Přečtěte si důvody proč to nedělat.

Napsal

dne

Mnoho uživatelů při práci na Macbooku upřednostňuje soukromí a tak si dost často překrývají FaceTime HD kameru. Hlavním důvodem jsou obavy z případného zneužití hackerů, nebo jiných specializačních složek, které mohou použít citlivá data k vydírání. Nicméně mechanické zakrývání senzorů a čoček fotoaparátu není zrovna ideální volbou. Apple se oficiálně vyjádřil k této situaci, jelikož takový způsob ochrany může poškodit, či jinak narušit správný chod počítače. Čtěte dál…

Mimochodem, společnost Apple zveřejnila varování přímo na svých webových stránkách, kde nedoporučuje zakrývání kamer na Macbooku, MacBooku Air, nebo Macbooku Pro. Podle zjištěných informací může tento postup vést k poškození displeje počítače, jelikož mezera mezi klávesnicí a obrazovkou má určité vlastnosti a rozměry, které souvisí s mnoha faktory. Dost často může přestat fungovat čidlo okolního světla, automatické ovládání jasu displeje, nebo třeba technologie True Tone.

2019]Macbook Camera not Working? Best Fixes and Alternatives Here!

Apple samozřejmě chápe obavy některých uživatelů ohledně narušení soukromí, proto nabízí alternativní řešení, kterým je indikátor zeleného světla. Ten se totiž rozsvítí pokaždé, když je aktivní fotoaparát na notebooku, nebo k němu někdo získá přístup. Podle společnosti Apple nemůže kamera na Macu fungovat, když nesvítí tento indikátor, je navržena tímto způsobem kvůli zabezpečení. Jako další bezpečnostní opatření Apple označuje možnost zvolit, které aplikace mají povolen přístup k vestavěné kameře.

Chcete-li to provést, otevřete Předvolby systému a poté nabídku Ochrana a zabezpečení. Přepněte se na kartu „Soukromí“ a v nabídce „Fotoaparát“ vyberte, které aplikace ji mohou použít. Pokud je v tomto seznamu například textový editor nebo podmíněná kalkulačka, je lepší ji odtud odstranit – proč by měli používat kameru?

Pokud stále nedůvěřujete indikátoru zapnutí fotoaparátu Mac nebo pokud provozní postup vyžaduje, abyste ji sami překryli, společnost Apple poskytuje pokyny, jak to provést, aniž by došlo k poškození obrazovky.

  • Překrytí pro fotoaparát by nemělo být silnější než list obyčejného papíru pro tiskárnu (0,1 mm);
  • Nepoužívejte podložky, které mohou zanechávat stopy lepidla;
  • Pokud používáte překrytí o tloušťce větší než 0,1 mm, musíte je odstranit, kdykoli chcete zavřít kryt notebooku.

Apple told why you should not stick a MacBook camera

Zdroj: AppleInsider

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články