Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Za nejvyšší model letošního MacBooku Pro zaplatíte až 180 tisíc korun.

Napsal

dne

Krátce po skončení každé mediální konference společnosti Apple všichni spěchají na oficiální stránky obchodu a netrpělivě čekají, až dojde k aktualizaci dostupných produktů. Letošní novinky v podání přenosných počítačů nabízí opravdu velkou porci výkonu a tak se není třeba divit, že si zájemci výrazně připlatí, v porovnání s loňskými modely a první várkou procesorů Apple Silicone (M1). Základní model 14,2″ modelu MacBook Pro (2021) vychází na odpovídajících 58 990,00 Kč, přičemž za nejvyšší variantu šesnácti-palcové verze si připravte až 180 tisíc korun – jedná se ale o profesionální sestavení, které běžný uživatel nikdy nemůže využít.

Apple se rozhodl v letošním roce dopřát zejména profesionálním uživatelům, kteří nebyli s loňským modelem po stránce výkonu spokojeni. Samozřejmě se jednalo o první vlaštovku, která zaznamenala obrovské pozitivní reakce po celém světě, nyní jsme se konečně dočkali mnohonásobně vylepšené verze, která bude mít podle našeho názoru velký úspěch. Pokud jste sledovali poslední konferenci, dozvěděli jste se, že k dispozici budou celkem dva rozdílné modely, nejen po stránce hardwaru. Menší varianta nabízí 14,2″ úhlopříčku displeje a potěší všechny, kdo pravidelně cestuje, ale nechce si odepřít výkon. Naopak větší, 16,2″ varianta už poslouží spíše pro desktopové využití. Uvnitř objevíme 10 jádrový CPU procesor M1 Max s 32jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem. Novinkou jsou pak tři porty Thunderbolt 4, port HDMI, slot na kartu SDXC, port MagSafe 3. V konfiguraci si můžete vybrat až 64 GB jednotné paměti RAM (+12.000Kč) a 8 TB SSD úložiště (+66.000Kč).

V případě, že byste si chtěli pořídit to nejlepší, co lze v současné době u Applu pořídit (řešíme pouze 16″ model), pak si připravte 180.990 Kč (bez dokoupení aplikací Final Cut Pro a Logic Pro). Nicméně jsme přesvědčeni, že profesionálové tuto variantu jistě ocení a nechá si na zakázku nejvyšší model postavit. Apple slibuje doručení mezi 8.-21. prosincem letošního roku. Základní konfigurace počítačů pak budou prvním zákazníkům dodávány v příštím týdnu, nejpozději do 26. října.

14palcový MacBook Pro a 16palcový MacBook Pro – Apple (CZ)

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články