Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Výhody a nevýhody gravírování vašeho Apple produktu

Napsal

dne

Apple nabízí bezplatnou personalizaci a gravírování na AirPods, iPady, iPhony a Apple Pencils, a přestože je to považováno za zábavný marketingový trik a skvělé pro děti, existuje několik výhod a nevýhod gravírování zařízení. Níže uvádíme některé z největších, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí.

PRO: Personalizace

Snad nejzřejmější výhodou přizpůsobení vašich produktů Apple je to, že si je můžete přizpůsobit. Pokud máte vlastní frázi nebo vtipný slogan, která vás vždy rozesměje, její vyrytí na zadní straně iPadu jistě způsobí, že se vaše zařízení bude cítit jako vaše vlastní, a pomůže vám co nejlépe využít váš produkt Apple.

PRO: Zloději to nechtějí

Ačkoli většina zlodějů v první okamžik nezjistí, zda je Apple produkt nějakým způsobem gravírovaný, než jej vytáhnou z vaší kabelky nebo ukradnou ze stolu, díky osobní zprávě na zadní straně bude pro zloděje obtížnější jej znovu prodat – a pro vás bude snazší vysledovat přístroj. Vždy však doporučujeme úložiště na iCloudu a využívat službu Find My. Můžete dokonce přidat číslo do zprávy pro nálezce, což vám poskytne útěchu, že kdyby bylo ukradeno, pravděpodobně byste ho dostali zpět.

PRO: Pomáhá identifikovat vaše zařízení

Pokud žijete v domě s jinými lidmi, je pravděpodobné, že tam bude pohromadě několik iPadů. Díky tomu, že jsou iPad a AirPods každého člena rodiny vyryty, bude snazší najít svůj vlastní a je méně pravděpodobné, že budete pracovat s Apple Pencilem vaší dcery.

PRO: Skvělé pro obdarování

A konečně, mít osobní zprávu vyrytou na zadní straně zařízení Apple je skvělé pro obdarování. Můžete partnerce popřát všechno nejlepší k narozeninám a zároveň jí darovat zcela nový iPad Pro s tužkou Apple Pencil; pokaždé, když se podívá na zadní stranu svého zařízení, vzpomene si, že jsi jí ji dal v její zvláštní den.

PROTI: V určitých situacích je k ničemu

Ať už jste svému synovi koupili nový iPad nebo nový iPod Touch, je pravděpodobné, že budete chtít své nové zařízení umístit do pouzdra, aby bylo chráněno před nárazy a odřením. Když to uděláte, okamžitě uděláte svou rytinu zbytečnou, protože ji už nikdy neuvidíte.

PROTI: Těžší prodej

Další nevýhodou přidání gravírování do zařízení je to, že bude těžší následný prodej. Pokud jste zvyklí dávat svůj starý iPhone svému synovi, jakmile upgradujete, pravděpodobně nebude chtít zařízení s nápisem ‚NEIL DAVIS 2008‘ na zadní straně. Stejně tak jeho hodnota při dalším prodeji s gravírováním poklesne.

PROTI: Může zpomalit dodací lhůty

Apple říká, že gravírované produkty jsou stále způsobilé k dodání během několika dní, ale ze zkušeností jsme zjistili, že to může trvat o něco déle. Pokud hledáte nové zařízení v den jeho vydání, doporučujeme zvolit verzi bez gravírování.

PROTI: Omezený počet znaků

Apple umožňuje uživatelům přidat až 34 znaků na řádek do iPadů a až 22 znaků na pár AirPods Pro nebo místo emodži. Pokud chcete napsat konkrétní zprávu, možná zjistíte, že na to není dostatek prostoru, a to ani jen pro jednu nebo dvě postavy, což je docela frustrující.

Gravírování a dárkové balení - Apple (CZ)

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články