Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Video: Jak robot Daisy od Applu rozebere 200 iPhonů za hodinu

Napsal

dne

Začátkem tohoto týdne společnost Apple zveřejnila svou roční zprávu o pokroku v oblasti životního prostředí, ve které zdůraznila své technologické pokroky, které napomáhají udržitelnosti a obecně rozšířené používání recyklovaných materiálů. Zpráva zmiňovala nového robota Daisy, který recykluje iPhony. V akci se na to blíže podívala youtuberka Sara Dietschy.

Robot Daisy společnosti Apple byl natočen v akci v nezveřejněném recyklačním zařízení v Texasu. Na níže přiloženém videu si můžete prohlédnout, jak Daisy každou hodinu rozebere až 200 iPhonů na jednotlivé komponenty. Konvenční zařízení na recyklaci elektronického odpadu ručně rozebírá každou elektronickou položku na její jednotlivé součásti. Proces je pomalý a pracný. Když je však stroj navržen tak, aby pracoval pouze s jedním produktem, jako je Daisy, který byl navržen pro zpracování iPhonů, může standardizovat procesy a dosáhnout větší opakovatelnosti a rychlosti než ruční demontáž, a to vše při menší pracnosti.

Apple tvrdí, že Daisy dokáže zpracovat až 23 různých modelů iPhone. Pro nezasvěcené je Daisy nástupkyní Liama, dalšího robota Apple určeného k rozebírání iPhonů. Dietschy vysvětluje, že navzdory tomu, že měl 29 robotických paží, Liam nebyl dostatečně přesný na úkoly, jako je odstranění šroubů z šasi iPhone. Daisy nabízí všechna potřebná vylepšení a dokáže zpracovat každý šroubek. Po rozebrání jsou pak komponenty vyhozeny na dopravník, odkud je třídí člověk za účelem recyklace nebo renovace. Podívejte se na video níže a uvidíte robota v akci. Je to opravdu fascinující!

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články