Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Video: Detailní pohled na novou nabíječku MagSafe pro iPhone

Napsal

dne

Příslušenství Apple MagSafe dorazilo k prvním zákazníkům, přičemž se na internetu začaly objevovat různá videa a názory na tuto novou, nebo chcete-li “oživenou” technologii. Proč je magnetická nabíječka MagSafe tak důležitá a co všechno změní? Bezdrátové puky nejsou úplně ideálním řešením, a tak se Apple rozhodl této problematice intenzivně věnovat. Našel geniálně jednoduché řešení na problém, který nás trápí všechny již mnoho let a místo AirPower tady máme daleko zajímavější způsob dobíjení, který si zaručeně oblíbíte. Využít ho můžete nejen pro nabíjení, ale také spojit s nejrůznějším příslušenstvím, jako je peněženka, nebo držák do auta.

Proč je MagSafe daleko lepší, než standardní bezdrátové nabíječky? Pokud si zrovna nekoupíte tu nejvýkonnější variantu, pak dostanete produkt s výkonem pouhé 5W, což je opravdu zoufalé. Mnoho lidí také neví, že pokud svůj smartphone přiloží na cívku v nevhodné poloze, tak sice často signalizuje kontakt, ale reálně se může nabíjet jen značně sníženým výkonem/rychlostí. Navíc i při samotném kontaktu dochází k určité ztrátě a tak je jednodušší a rychlejší připojit telefon ke klasickému kabelu. To se však s novým příslušenstvím od Applu změní. Tady totiž jednoduše přichytíte bezdrátovou nabíječku k telefonu magnetem a nabíjení může začít. Fungovat bude podle informací i přes nasazené, silikonové pouzdro.

Nabíječka MagSafe

MagSafe pro iPhone je to, co by se dalo očekávat od běžné magnetické bezdrátové nabíječky. Zpočátku to vypadá jako zvětšená verze nabíjecího puku Apple Watch, přinejmenším verze z nerezové oceli, která je dodávána s modely vyšší třídy. Zadní strana nabíječky má pěkný matný povrch, který odolává otiskům prstů. Namísto tvrdého plastu je bílá střední část – část, která se dotýká vašeho telefonu – měkká a je velmi podobná silikonovým pouzdrům společnosti Apple.

Nabíječka Apple MagSafe

Téměř metr dlouhý kabel USB-C je trvale připevněn k nabíjecímu puku a pokud by se s kabelem něco pokazilo, můžete celou nabíječku vyhodit. Mimochodem, součástí není žádný napájecí adaptér, ten si musíte dokoupit. Apple říká, že pro jeho nabíječku MagSafe potřebujete alespoň 20W USB-C napájecí adaptér, pokud chcete maximální výkon 15W. Apple nabízí své vlastní, ale dáváme přednost několika možnostem třetích stran, jako je Anker PowerPort Nano III. MagSafe je kompatibilní se standardem Qi, což znamená, že iPhone 12 může být nabíjen klasickými nabíječkami Qi, zatímco pukem MagSafe můžete nabíjet jakékoliv zařízení s podporou Qi. Funguje taktéž s AirPods Pro, nebo iPhone 11 Pro Max.

Nabíječka Apple MagSafe versus nabíječka Apple Watch

Zdroj: AppleInsider

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články