Sledujte nás na sociálních sítích

Články

V systému iOS 14 můžete změnit výchozí aplikace. Jak to funguje?

Napsal

dne

Jednou z klíčových nových funkcí systémů iOS 14 a iPadOS 14, které byly při nedávné prezentaci na WWDC představeny, je to, že Apple umožnil uživatelům změnit výchozí e-mailové a webové prohlížeče. Tato funkce však dosud nebyla do stávající verze beta pro vývojáře implementována. Můžete si však přečíst, jak tato možnost změnit si standardní poštovní a prohlížečové aplikace na iPhonech a iPadech funguje.

Během prezentace systému iOS 14 nebylo o této funkci téměř nic řečeno. Apple pouze ukázal snímek s inovacemi iOS a iPadOS, který zmínil schopnost standardně měnit aplikace. Podle některých informací se tímto kalifornský gigant snaží vyřešit své protimonopolní problémy v USA, kdy je Apple často obviňován z využívání svého postavení a propagace pouze svých vlastních produktů. Všechny novinky v iOS 14.

Browser Choice Finally Comes to the iPhone with iOS 14

Dalším krokem směrem k „otevřenosti“ společnosti Apple byla možnost zvolit výchozí hudební službu pro HomePod jinou než Apple Music. To teoreticky znamená, že si můžete vybrat Spotify nebo dokonce Yandex.Music. Je zajímavé, že ačkoli podobné funkce byly nalezeny v beta verzích pro vývojáře iOS 14 a iPadOS 14, Apple zatím neuvedl možnost výběru vlastního poštovního klienta a webového prohlížeče. Obzvlášť pro uživatele, kteří často využívají e-mailové služby prostřednictvím odkazů z prohlížeče, nebo jiné aplikace, automaticky byly odkázáni na Mail, či Safari.

Nově si tak můžete vybrat z aplikací třetích stran. Nastavit to bude možné přímo v Nastavení – přehled aplikací a v jednotlivých záložkách bude možnost „Použít jako výchozí.“ Není prozatím potvrzeno, zda bude před načtením jiné aplikace možnost výběru výchozí, či jiné volby, nebo zda bude k dispozici pouze jeden primární způsob (Safari/Chrome/Opera).

Je však třeba poznamenat, že Apple na svém webu oznámil, že tato možnost bude k dispozici v systému iOS 14, ve které konkrétní verzi ale nebylo specifikováno, což znamená, že se letos na podzim této novinky vůbec nemusíme dočkat. Stejná situace nastala u sdílení složek iCloud Drive v loňském roce, kdy trvalo Applu téměř půl roku, než tento nástroj do systému implementoval.

Apple WWDC: iOS 14 Provides New Usability Features, Enhanced ...

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články