Sledujte nás na sociálních sítích

Články

V iOS 15 bude Siri pracovat bez připojení k internetu

Napsal

dne

Apple se zavázal stát se společností, která dbá na soukromí svých uživatelů. Společnost donutila všechny vývojáře, aby požádali o povolení ke sledování v aplikacích v systému iOS 14.5 a na prezentaci WWDC 2021 zdůraznila celý blok o důležitosti soukromí a zabezpečení dat. Je tedy překvapivé, že po celá ta léta Siri vyžadovala připojení k internetu, aby fungovala. Apple Voice Assistant vyřídí všechny vaše online požadavky, i když váš požadavek nevyžaduje vyhledávání na webu – například nastavení časovače nebo nastavení hlasitosti. Pokud nejste připojeni k internetu, řekněte „Hey Siri“ a zobrazí se zpráva, že asistent nemůže pracovat. S vydáním iOS 15 a iPadOS 15 se situace konečně mění.

Apple uvedl, že Siri získá nové offline rozpoznávání řeči na všech zařízeních s procesorem A12 Bionic nebo novějším (iPhone XS / XR a novější). To je velmi důležité pro ty, kteří se zajímají o soukromí, protože to znamená, že hlas, který jste zaznamenali, nikdy, úmyslně nebo náhodně, neopustí vaše zařízení. Apple potvrdil, že offline přístup k Siri bude fungovat v iOS 15 a iPadOS 15, ale není k dispozici v macOS Monterey.

Proč Siri pracuje offline?

Zpracování požadavků offline však neznamená jen zlepšení ochrany soukromí. Nyní můžete pomocí Siri zadávat všechny druhy požadavků bez připojení k internetu. Nastavení časovačů a budíků, otevírání aplikací, zapnutí baterky, ovládání přehrávání zvuku, dokonce i požadavek, aby Siri četla nové zprávy (vše, co jste dostali před přepnutím do režimu offline) obecně jakýkoli požadavek, pokud požadované informace nebo funkce nevyžadují připojení k internetu.

Díky tomu, že nepotřebujete připojení k internetu, je Siri rychlejší. Siri začne poslouchat a provádět akce okamžitě, bez sebemenší pauzy. Namísto odeslání požadavku na servery Apple, čekání na odpověď a následné odpovědi na vás Siri jednoduše zpracuje požadavek na zařízení. To skutečně změní způsob, jakým používáme Siri, nejen proto, že je bezpečnější, ale také rychlý. Například místo toho, aby Siri počkal několik sekund na nastavení časovače, nyní to udělá za sekundu.

Nové funkce Siri v iOS 15

Apple má několik dalších inovací Siri v iOS 15 a iPadOS 15. Žádná z nich není revoluční, ale všechny nabízejí různá vylepšení, díky nimž by používání hlasového asistenta Apple mělo být trochu pohodlnější a příjemnější.

  • Siri může (volitelně) oznamovat zprávy v CarPlay.

  • Pokud máte AirPods, může Siri oznamovat příchozí oznámení z libovolných aplikací.

  • Můžete požádat Siri o ovládání zařízení HomeKit v konkrétních časech. Například „vypněte světla v obývacím pokoji ve 22:00.“

  • Apple také rozšiřuje jazykovou podporu pro Siri a přidává podporu převodu textu na řeč ve více jazycích.

Apple chystá revoluční vylepšení pro Siri, dorazí ale až v iOS 15 – Letem světem Applem

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články