Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

V App Store mohlo být více než 1 milion podvodných aplikací

Napsal

dne

Omezenost operačních systémů může být mnohdy přínosná. Obzvlášť v situacích, kdy se do digitálních obchodů s aplikacemi snaží dostat vývojáři (jestli je lze tímto názvem označovat) se svými podvodnými tituly. Konkurenční Android má možná otevřená dvířka pro nejrůznější rooty a rozšíření, nicméně to sebou přináší řadu nebezpečných rizik, které odnese koncový uživatel. Díky speciálním algoritmům, chytrým robotům a pečlivým kontrolorům patří obchod App Store mezi nejvíce bezpečné platformy se softwarem. Co prozradila poslední statistika?

Podle nejnovější dat, které zveřejnila sama společnost Apple se v loňském roce 2021, podařilo zastavit téměř 1,6 milionů podvodných aplikací, což znamená, že firma ušetřila svým klientům (uživatelům) velké množství financí. Podle Applu mohlo dojít tímto průnikem ke zpronevěření částky přesahující hranici 1,5 miliardy amerických dolarů.

Archivní databáze ukazuje, že bylo odmítnuto celých 34 tisíc aplikací kvůli skrytým funkcím a více než 157 000 aplikací kvůli spamu, nebo napodobování jiných známých titulů. Další segment, konkrétně 343 tisíc aplikací pak porušovalo ochranu osobních údajů a zbývající počet nesplňoval přísné požadavky, které si Apple diktuje. Tímto však nekončí – Apple kromě zamítnutí zrušil na 800 tisíc podvodných vývojářských účtů a deaktivoval 170 milionů falešných zákaznických účtů.

Hackeři jsou však chytré hlavičky a hledají cestu, jak obelstít kontrolní proces. Více než 155 tisíc titulů se pokoušelo obejít proces kontroly změnou funkčnosti, případně samotného designu po schválení – odpovědí bylo samozřejmě odstranění takových aplikací z App Store. Naštěstí se Apple snaží se všech sil odolat nechtěnému malwaru a podvodným titulům a neustále své kontrolní procesy vylepšuje.

Zdroj: Economic Times

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články