Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Trápí vás výdrž iPhonu? Zkuste tyto triky

Napsal

dne

Rychle se vybíjející telefon dokáže každého uživatele pořádně potrápit. Pokud během dne rádi surfujete na internetu, využíváte svůj iPhone pro práci, často fotíte, točíte videa, nebo aktivně komunikujete na sociálních sítích, potřebujete, aby byl přístroj naprosto spolehlivý. S tím souvisí také výdrž baterie. Pokud si váš iPhone žádá kvůli nadměrnému využívání přístroje časté dobíjení, inspirujte se některými z těchto triků, abyste už nikdy nezůstali bez „šťávy“.

Zjistěte si zdraví baterie

Pokud máte pocit, že se vám telefon rychle vybíjí, nejdříve si zjistěte, jak je na tom zdraví vaší baterie. iPhone má tu výhodu, že na samotném přístroji můžete zjistit nejrůznější metriky a zdraví baterie je jednou z nich.

Jděte do Nastavení –> Baterie –> Kondice baterie –> v boxíku Maximální kapacita baterie vidíte v procentech, jak je na tom vaše baterka v porovnání s původním stavem. Čím je kapacita nižší, tím častěji potřebuje nabíjet.

Pokud jsou procenta maximální kapacity baterie podezřele nízko nebo se přes veškerou vaší snahu stále rychle vybíjí nebo se telefon přehřívá či náhle vypíná, raději neváhejte s návštěvou servisu. Dokud je váš přístroj v záruce, máte výměnu baterie zadarmo.

Změňte si nastavení telefonu

Zjistěte, zda využíváte váš telefon opravdu efektivně. Pokud jste zjistili, že je vaše baterie v pořádku, možná to hapruje v samotném nastavení vašeho telefonu. Co prodlouží jeho výdrž?

  • Snižte jas.
  • Zrušte oživování aplikací na pozadí – Opravdu potřebujete dostávat notifikace mobilních her? Potřebujete, aby Facebook a další sociální sítě stahovaly nové a nové informace? Přejděte do Nastavení –> Obecné –> Aktualizace aplikací na pozadí a zkontrolujte si aktuální nastavení. Buď můžete aktualizace na pozadí zcela zrušit nebo si můžete vybrat jednotlivé aplikace.

  • Lokalizace – Zkontrolujte si, jaké aplikace neustále kontrolují vaší polohu, Buď lokalizaci zcela vypněte, nebo ji ponechte jenom v těch aplikacích, na kterých to potřebujete.
  • Vypněte Bluetooth, pokud ho nepotřebujete.
  • Zapněte si Režim nízké spotřeby – Jděte do Nastavení –> Baterie –> zapněte Režim nízké spotřeby. Je to skvělá funkce, pokud vám dochází baterie a vy víte, že ještě potřebujete výdrž telefonu prodloužit. Po zapnutí funkce iPhone sám omezí některé aktualizace na pozadí, sníží jas a podobně.

Pořiďte si powerbanku

Power banky jsou na trhu už nějaký ten čas, ale někteří lidé jejich kouzlo stále neobjevili. Sice jde o další věc, kterou musíte nosit s sebou, což někomu vadí, ale pokud se chystáte někam na delší výlet do terénu, na camping nebo prostě někam mimo civilizaci, je tato vychytávka skvělým parťákem.

Při powerbance je nejdůležitější si zjistit její váhu a také, na kolik nabití vašeho iPhonu vám poslouží. Přístroje, které vydrží na více nabití jsou trochu těžší. Menší, skladné powerbanky zas nabíjí telefon jenom jednou. Od velikosti, váhy, výkonu se také odvíjí cena. Mezi další podstatné funkce, které rozhodují při výběru, patří rychlé nabíjení, solární nabíjení nebo možnost nabíjete více telefonů najednou. Powerbanky se většinou dokonce prodávají do jedné třetiny nabité, takže po koupi můžete hned nabíjet, pokud potřebujete.

Kupte si kryt na iPhone s integrovanou baterií

Je nám jasné, že ne každému se chce s sebou, například v elegantní kabelce, tahat ještě powerbanku. Pokud potřebujete mít telefon neustále po ruce a nabitý, pracujete v terénu nebo jste časově vytížení, pomůže vám nenápadné řešení v podobě krytu na iPhone s vlastní baterií.

Tyto kryty prodlužují výkon baterie. I když jde stále o relativní novinku, můžete si vybírat z nejrůznějších typů a cenových kategorií. Takovéto pouzdro sice trochu zvětší velikost telefonu, ale výrobci se snaží, aby byl přístroj také v obalu elegantní.

Při výběru si všímejte těchto vlastností:

  • schopnost nabíjet dva telefony najednou,
  • dobíjení se společně s telefonem,
  • ledky indikující stav baterie,
  • o kolik prodlouží životnost baterie vašeho telefonu.

Vyzkoušejte kouzlo dokovací stanice

Zajímavostí jsou také dokovací stanice pro iPhony. Například v práci nebo doma tam můžete vložit iPhone. Ten se dobíjí a synchronizuje zároveň s vaším MacBookem, pokud je dokovací stanice připojená k počítači. Kromě toho jsou dokovací stanice estetické a skvěle poslouží jako stojánek na iPhone. Takže nekazí prostor tak, jako klasické nabíječky.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články