Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Tipy a triky: Chraňte svůj iPhone před hackery a nebezpečím

Napsal

dne

Kybernetické hrozby jsou v dnešní době všude kolem nás a je třeba své zařízení maximálně chránit, i když zrovna vlastníte nejnovější produkt s operačním systémem, který je vůči takovým situacím méně náchylný. Vaše data, hesla a dokonce i údaje o vaší kreditní kartě by mohly být odcizeny a to během standardního a opatrného chování na internetu, nicméně máme pro vás skvělou zprávu, připravili jsme pro vás několik způsobů, jak ochránit váš iPhone před takovými scénáři. Musíte ale také pamatovat na to, že neexistuje stoprocentní ochrana, nicméně i přesto je tady obrovská šance, že zůstanete chráneni před hackery a různými útoky, pokud budete postupovat podle níže uvedených tipů.

Automatické vyplňování bezpečnostního kódu

Mnoho aplikací a webů dnes používá dvoufaktorové ověřování (2FA), což znamená, že je téměř nemožné, aby někdo měl přístup k těmto účtům vaším jménem, ​​pokud nevidí kód přijatý na vašem telefonu jako SMS. Apple to dokonce posouvá na novou úroveň pomocí funkce automatického vyplňování bezpečnostního kódu, takže vás přeskočí od návratu ke zprávám a zkopírujete a vložíte kód pro jeho vložení do aplikace. Proto nezapomeňte použít 2FA a funkci automatického vyplňování bezpečnostního kódu, kdykoli je to možné.

Automaticky vytvářet hesla

Přiznejme si: všichni nenávidíme pamatovat si dlouhá a složitá hesla a zadání snadno uhodnutelného hesla je velmi špatný a riskantní krok. To je místo, kde nám společnost Apple opět poskytuje pomocnou ruku díky nové funkci v systému iOS 12, která nám umožňuje vytvářet komplikovaná a jedinečná hesla pro aplikace, které používáme.

Dejte si pozor na phishingové útoky

Hackeři často posílají e-maily s tvrzením, že jsou někým jiným, a jednoduše kliknutím na odkaz, který je tam uveden, může vaše zařízení infikovat. Ujistěte se proto, že e-mail, který čtete, skutečně pochází ze zdroje, o kterém se zmiňuje. Všímejte si každých detailů, ať se jedná o font (písmo), nestandardní formulaci vět a takovým situacím se snadno vyhnete. Pokud odesílatel požádá o osobní údaje nebo jeho odkaz vůbec nevypadá dobře, můžete se vsadit, že máte do činění s kybernetickým útokem.

Neprovozujte Jailbreak a jiné úpravy

iOS je výkonnější a méně omezující systém, než tomu bylo před několika lety, což znamená, že éra Jailbreaku by měla skončit. Tato softwarová úprava vašeho zařízení navíc znamená, že ztratíte kontrolu nad tím, co se děje uvnitř samotného gadgetu. Obcházíte všechny bezpečnostní systémy a vystavujete všechny své soubory, kontakty a online pověření možným provinilcům.

Vyhněte se veřejnému WiFi

Určitě to může znít velmi lákavě, když použijete megabajty někoho jiného zdarma, ale je to také velmi riskantní. Veřejné spoty WiFi, zejména ty, kterým chybí ochrana heslem, jsou velmi nebezpečné, protože ostatní uživatelé mohou sledovat váš síťový provoz a ukrást vaše pověření pomocí útoků Man in the Middle.

Vypněte WiFi a Bluetooth, když jste venku

I když se nepřipojíte k veřejným sítím WiFi, můžete být stále sledováni, pokud jsou aktivní antény WiFi a Bluetooth. Vydávají drobné datové balíčky, díky nimž lze identifikovat váš telefon. Je mnohem snazší vždy používat mobilní data, když jste na ulici, a tak či onak, mobilní internet je dnes velmi levný.

Dávejte pozor na nevhodné VPN

Používání VPN může být velmi užitečné, ale musíte být velmi opatrní, kterou z nich si vyberete, a nepoužívat bezplatný software. Poskytovatelé VPN mohou sledovat veškerý internetový provoz uživatele, podobně jako ve veřejných sítích WiFi.

Udržujte svůj iPhone aktualizovaný

Neinstalovat žádnou aktualizaci zabezpečení, která je na seznamu, znamená další rizika, která podstupujete. Udržovat váš iPhone aktualizovaný, jakmile budou tyto bezpečnostní vylepšení k dispozici, je velmi dobrý nápad! To platí také pro vaše domácí směrovače, které pravidelně vydávají aktualizace firmwaru, které často zapomínáme aktualizovat, ale tyto aktualizace jsou také zásadní z hlediska zabezpečení.

Blokujte aplikace, které vyžadují přístup k vaší poloze, kameře, mikrofonu a dalším

iOS nyní nabízí možnost vidět, kterým aplikacím jste dali přístup k vašim citlivým informacím a funkcím. Pokud nemůžete pochopit, proč aplikace například potřebuje přístup k vašim kontaktům, neváhejte ji zablokovat!

Nezvedejte cizí hovory se skrytým číslem

Předpokládejme, že přijmete hovor z neznámého čísla, ale jakmile jej přijmete, volající hovor zastaví. Zjevně jste zvědaví, kdo je ten člověk a co chce, a tak zavoláte zpět. Když druhá osoba odpoví, váš účet za telefon bude dražší. Abyste se těmto nežádoucím scénářům vyhnuli, můžete snadno použít novou funkci iOS s názvem „Ztlumit neznámé volající“.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články