Sledujte nás na sociálních sítích

Články

TestFlight: Skvělá alternativa pro App Store? Apple to však neřeší.

Napsal

dne

App Store, na rozdíl od Google Play, nikdy neměl alternativy. Apple nejenže nepřijal jejich vzhled, ale všemožně tomu zabránil. V Cupertinu věří, že uživatelé by měli stahovat pouze zabezpečený software, který splňuje zavedené standardy. Společnost proto vytvořila speciální oddělení cenzorů, které kontrolují aplikace, které vstupují do App Store, aby svým zákazníkům zaručily vysokou kvalitu a nepřítomnost škodlivých skriptů. Je pravda, že mazaní vývojáři našli, jak se z této situace dostat. Čtěte dál…

TestFlight (download) je platforma pro testování aplikací společnosti Apple, kde vývojáři mohou hostovat své programy a testovat s úzkým publikem uživatelů těsně před publikováním v App Store. Nyní je možné do programu připojit až 10 tisíc uživatelů. V důsledku toho se TestFlight stal jakýmsi alternativním katalogem aplikací s méně přísnými požadavky, které mnoho vývojářů využilo.

Uživatelé vyžadují, aby vývojáři rozšířili funkčnost svých aplikací, ale často to nemohou kvůli zavedeným omezením. Na TestFlight se však mnoho pravidel nevztahuje, protože společnost Apple má v tomto sektoru určité úlevy, vzhledem k tomu, že jedná o testovací aplikace, které budou ještě před zveřejněním v App Store upraveny podle zavedených pokynů. Další věc je, že vývojáři si zvykli umisťovat svůj software v TestFlight jako koncový bod – aniž by ho chtěli přenést do App Store. Proto všichni uživatelé potřebují získat přímý odkaz ke stažení a využívat polo legální program na iOS.

Vývojáři jsou obzvláště přitahováni úplnou absencí provize. I když aplikace v TestFlight mohou zahrnovat nákupy v aplikacích, Apple za ně neúčtuje žádné poplatky, přestože platby procházejí přímo přes App Store. Existují však i další výhody ve formě možnosti přidat odkazy na aplikaci do jiných aplikací a her, které nejsou zahrnuty v oficiálním katalogu. Mimochodem, přesně to dělala společnost Microsoft, když otestovala herní službu xCloud, která byla nakonec zakázána v obchodě App Store.

Testflight lands on the App Store
Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články