Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Taika Waititi říká, co je špatného na klávesnici MacBooku.

Napsal

dne

Existuje mnoho fanoušků Apple, kteří věří, že jejich povinností vůči společnosti je idealizovat všechno, ať dělá cokoli. Snadno ospravedlňují jakékoli – i ty nejzřetelnější – nedokonalosti značkových produktů, očividně sebe a ostatním dokazují, že si vybrali to nejlepší z nejlepších. Takového přístupu se však může držet pouze ten, kdo k práci nepoužívá technologii společnosti Apple, protože utratí tisíce dolarů za elektroniku, a pak dobrovolně snáší nepříjemnosti, když si vyberete něco jiného a nebudete mučeni, jen málo z nich souhlasí, ať to není příliš prestižní v očích druhých. Živým příkladem je režisérka Taika Waititi, která získala ocenění Oscar. Čtěte dál…

Novozélandská režisérka Taika Waititi, která získala cenu Akademie za králíka Jojo, uvedla, že netuší, jak psát na klávesnici moderních notebooků MacBook. Podle něj jsou pro to naprosto nevhodné a tak nepohodlně uspořádané, že jejich použití je čiré peklo. Proto, jak  připustila, v určitém okamžiku chtěla opustit od notebooků Apple a spoléhat se na řešení založená na systému Windows, která se ukázala jako nesrovnatelnější s pohodlnějšími problémy při psaní.

Image result for macbook use

„Apple potřebuje opravit své klávesnice, protože na nich nelze psát. To mě přimělo začít používat počítače s klávesnicemi s normálním rozložením a zdvihem kláves. Zvedněte ruce – kdo stále používá počítač? Měli byste vědět, o čem mluvím, protože tam mají lidé příležitost psát texty na vhodné klávesnici, ale nejde o Apple. Appleova klávesnice je opravdu hrozná. Mám například nějaké problémy s rameny, které má každý, kdo hodně píše. Myslím, že by americký spolek herců měl s tím něco udělat tím, že by naznačil nebo zavázal Apple, aby situaci napravil, “řekl Waititi novinářům poté, co obdržela cenu Akademie.

Proč je nevhodné psát na MacBooku

Režisérka má v mnoha ohledech pravdu. V posledních letech Apple pečlivě odmítl jiné typy klávesnic, s výjimkou „motýla“, který skutečně měl tak malý stisk klávesy, že někteří uživatelé dokonce pochybovali o tom, zda ho skutečně stiskli nebo ne. Při práci s textem je však velmi důležité pochopit, že klávesnice jako taková není jediným důvodem možných bolestí kloubů, ke kterým dochází při dlouhodobém používání. Velice důležitá je poloha těla, výška sedadla a stolu, na kterém se provádí práce, jakož i zahřívání, které je třeba čas od času provést, aby se předešlo znecitlivění rukou nebo předloktí. Pokud nedodržíte hygienu na pracovišti, která spočívá nejen v mytí rukou, mohou začít různé druhy problémů.

Image result for macbook use

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články