Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Srovnání výdrže baterie: Apple Watch Series 7 vs všechny ostatní modely

Napsal

dne

Ačkoliv jsou chytré hodinky od Applu neustále vylepšovány, po stránce výdrže na jedno nabití mají stále co dohánět. Právě kapacita akumulátoru a spotřeba energie jsou jednou z největších slabin nositelné elektroniky, alespoň v mnoha případech, kde se bavíme opravdu o plnohodnotném „smartwatch“ řešení. Přestože Apple tvrdí, že poslední model Watch Series 7 vydrží přibližně 18 hodin na jedno nabití, což by znamenalo celodenní provoz, nicméně některým uživatelům to stále nestačí.

Současným cílem je vylepšovat výdrž baterie na úkor energetické spotřeby komponentů, jelikož například konkurenční Huawei dokáže v testech podat o mnohem lepší výsledky, než 48 hodin omezeného provozu. Je ale také třeba zamyslet se nad tím, jakou výbavou takové modely disponují, nebo jakým podílem je operační systém zahrnut do provozu celého ekosystému. Jak si vedou letošní Watch Series 7 v porovnání s ostatními modely?

YouTuber HotshotTek se rozhodl otestovat všechny existující generace, tedy od Series 0 až po Series 7, které se začaly prodávat teprve před několika dny. Jak se ukázalo, původní model vydrží téměř o 11 hodin méně, než ty nejnovější. Jak poznamenal ve svém videu, největší rozdíl lze zaznamenat mezi generacemi Apple Watch Series 6 a Series 7. Ve videu, které je přeloženo níže si můžete všimnout, že mají všechny modely neustále spuštěný displej, který baterii postupně vybíjí z plné kapacity až do 0% – to znamená, že šlo o celkem férové srovnání se zajímavými výsledky. Úplně první model vydržel do vybití 3 hodiny a 4 minuty, zatímco nejnovější generace 14 hodin a 32 minut. Velmi oblíbený model Series SE pak 9 hodin a 24 minut.

Jak si můžete tedy všimnout, Apple evidentně zapracoval na výdrži baterie, přičemž dokázal překonat také Watch Series 5, které se mimochodem v testu umístily na druhém místě (dokonce předběhly novější modely). Kalifornský gigant neprovádí podobné srovnávací testy, což je možná škoda, jelikož bychom měli výsledky hned z první ruky. V porovnání s předchozími modely je to tedy slušný krok kupředu a budeme doufat, že se v tomto segmentu bude Apple neustále snažit a představí do budoucna ještě zajímavější řešení.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články