Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Srovnání baterie iPhone 12 | 12 Pro | 11 Pro a další novější modely

Napsal

dne

Arun Maini dnes na svém kanálu YouTube Mrwhosetheboss sdílel nový test videa s výdrží baterie iPhonů. Samozřejmě zahrnul i nedávno představené modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro, které se mimochodem dostali již k prvním majitelům. V tomto srovnání se soustředil na výdrž při jednom nabití, přičemž u všech generací nastavil stejné parametry, jako je třeba úroveň jasu, nebo verze operačního systému iOS.

Jak ukazují výsledky, nejlépe si vedl iPhone 11 Pro Max, který dokázal vydržet při zátěží nejdéle. Na druhé příčce se pak umístil iPhone 11 Pro, který překonal letošní vlajkové modely. V těchto žebříčcích samozřejmě chybí iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 Pro mini, které si bude možné předobjednat od 6. listopadu. Teardowns a další analýzy odhalily, že celá řada iPhone 12 má mírně nižší kapacitu baterie. Modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro sdílejí například 2 815 mAh baterii , zatímco iPhone 11 a iPhone 11 Pro jsou vybaveny bateriemi 3 110 mAh a 3 046 mAh. Zatímco energeticky účinnější čip A14 Bionic v nejnovějších iPhonech společnosti Apple pomáhá vyrovnat nižší kapacitu baterie, tento test ukazuje, že iPhone 11 Pro vydrží při silném nepřetržitém používání stále déle než iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Konečné pořadí skončilo následovně:

  • iPhone 11 Pro Max: 8 hodin a 29 minut
  • iPhone 11 Pro: 7 hodin a 36 minut
  • iPhone 12: 6 hodin a 41 minut
  • iPhone 12 Pro: 6 hodin a 35 minut
  • iPhone 11: 5 hodin a 8 minut
  • iPhone XR: 4 hodiny a 31 minut
  • iPhone SE (2020): 3 hodiny a 59 minut

Technické specifikace společnosti Apple naznačují, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro poskytují až 17 hodin přehrávání videa ve srovnání s až 18 hodinami u iPhone 11 Pro, takže Apple uznává, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro mají o něco kratší výdrž baterie. Bude zajímavé sledovat testování životnosti baterie v reálném světě u varianty iPhone 12 Pro Max, protože technické specifikace Apple naznačují, že zařízení má stejnou životnost baterie jako iPhone 11 Pro Max, alespoň na základě jeho vlastních metrik. Apple uvádí, že obě zařízení poskytují až 20 hodin přehrávání videa a až 80 hodin přehrávání zvuku.

 

 

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články