Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple změnila způsob aktualizace hodinek Apple Watch

Napsal

dne

Navzdory vážným rozdílům, které existují mezi různými zařízeními od Applu, byl způsob jejich aktualizace vždy plus, mínus stejný. V Cupertinu konkrétně sjednotili princip instalace aktualizací, aby zdůraznili komunitu ekosystému a zároveň nekomplikoval život uživatelům, kteří si kupují nové gadgety. Tak tomu bylo již mnoho let po sobě. Uživatelé byli jednoduše požádáni, aby souhlasili se stažením aktualizace a poté potvrdili svou instalaci. S vydáním iOS 14.6 však Apple provedl změny ve způsobu aktualizace chytrých hodinek Apple Watch. Alespoň pro ty starší generace.

Nedávno se ukázalo, že Apple Watch Series 3 se kvůli nedostatku paměti nemohou aktualizovat tak snadno jako všechna ostatní zařízení v nabídce. Aby se nejnovější verze watchOS mohla na hodinky správně nainstalovat byli uživatelé nuceni resetovat všechna nastavení. Poté bylo nutné smazat nahromaděná data, postarat se o předběžné uložení záložní kopie a aktualizovat na již vyčištěné zařízení. A pak bylo nutné obnovit kopii a teprve poté bylo možné plnohodnotně používat Apple Watch jako dříve.

Pokud vlastníte hodinky Apple této generace, pak se vám možná před aktualizací objeví na displeji upozornění, které bude vyžadovat výše uvedené kroky, v takovém případě tedy doporučujeme provést zálohu a následně vymazat všechna data, aby se uvolnila potřebná paměť. V zásadě lze tento přístup stěží nazvat jednoduchým. Proto většina lidí, kteří nemají ponětí, jak obnovit hodiny na tovární nastavení, a ještě více interagují se zálohami, jednoduše odmítli aktualizaci.

Apple si to zjevně uvědomil a nabídl majitelům Apple Watch Series 3 nový mechanismus pro instalaci aktualizací. Jeho podstata spočívá ve skutečnosti, že nyní iPhone, ke kterému jsou chytré hodinky vázány, sám vyžaduje, abyste nejprve Apple Watch před aktualizací resetovali, aby byl postup úspěšný. Některým uživatelům se na displeji objevuje upozornění, že se instalace aktualizace nepodařila provést, máte-li podobný problém, zrušte zrušte spárování svých Apple Watch a spárujte je znovu pomocí aplikace Watch na vašem iPhonu. Tímto způsobem Apple zjevně usnadňuje uživatelům proces aktualizací a radí, jak se chovat v situaci, kdy v úložišti Apple Watch není dostatek místa pro stažení nejnovějšího balíčku. To ale znamená, že se Apple v souvislosti s touto situací a neschopností cokoli udělat, konečně přihlásil ke své bezmocnosti.

Koupit Apple Watch Series 3 v roce 2021 rozhodně nestojí za to. Problém pramení z chamtivosti společnosti Apple. Před několika lety se Cupertino rozhodlo ponechat Apple Watch Series 3 v prodeji jako cenově dostupnější model. A aby společnost co nejvíce snížila své náklady, snížila velikost vestavěné paměti hodinek na 8 GB, což ve výsledku nestačilo na běžný život a aktualizace. Je možné se z této situace dostat? Zjevně ne. Nakonec samozřejmě nebude možné další aktualizace softwaru do paměti přidat bez obtíží. Další věc je, že Apple by teoreticky mohl snížit váhu watchOS, aby poskytl uživatelům příležitost adekvátně aktualizovat své hodinky, ale vzhledem k tomu, že Series 3 jsou již čtyři roky staré, s tím zjevně nelze počítat.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články